Park "Leśnika" zostanie częściowo zmodernizowany

Już w przyszłym roku park. im. płk. Jana Szypowskiego "Leśnika" na Grochowie zostanie częściowo zmodernizowany. Projekt przewiduje m.in. oświetlenie głównej alei i rewitalizację zieleni. Na terenie parku ustawiona zostanie też pierwsza w tej części Grochowa siłownia plenerowa. O zmianach w parku zdecydowali sami mieszkańcy głosując na zwycięskie projekty z tego obszaru.

Głos obywatelski

O kompleksowej rewitalizacji parku mówi się od kilku lat. Niestety, na drodze do rozpoczęcia przebudowy stanęły roszczenia dawnych właścicieli. Spadkobiercy zgłosili roszczenia m.in. do terenu na którym znajduje się tak lubiany przez mieszkańców ogródek jordanowski przy ulicy Kwatery Głównej 11 oraz do znacznej powierzchni samego parku. Na szczęście park jest objęty miejscowym planem. Gdy spadkobiercy zorientowali się, że nie będą mogli nic zbudować, zmienili wniosek o zwrot działki na wniosek o odszkodowanie. To wszystko jednak trwa, dlatego mieszkańcy postanowili wykorzystać środki z budżetu partycypacyjnego do wykonania najpotrzebniejszych ich zdaniem prac w parku.

Do parku zgłoszono kilka projektów, z których zwycięskie okazały się oznaczone nr 2 i 12:

2) Wybudowanie siłowni pod chmurką w Parku Leśnika Trembowelska róg Kwatery Głównej. Zbudowanie stanowisk do ćwiczeń siłowych w Parku Leśnika celem uzupełnienia sportowego zaplecza parku.
 
12) Oświetlenie i zagospodarowanie parku (Park Leśnika) Grochowska/Trembowelska/Osowska. Projekt zakłada montaż 25 szt. lamp parkowych wzdłuż głównej alei, 13 szt. psich stacji, 11 szt. śmietników oraz montaż siłowni pod chmurką i rewitalizację zieleni oraz montaż 9 szt. ławek.

Ile tych siłowni?

Jak można przeczytać w krótkim opisie projektów, park zostanie oświetlony 25 lampami zamontowanymi wzdłuż głównej alei. Zostaną wykonane psie stacje, ławki oraz śmietniki. Przeprowadzona zostanie rewitalizacja zieleni oraz wybudowana siłownia plenerowa.

Ponieważ oba wybrane przez mieszkańców projekty zakładają wspólny cel tj. budowę siłowni "pod chmurką" zatem powinny być zrealizowane dwie... Można tego dokonać np. na dwóch przeciwległych bokach parku - jeśli nie są objęte roszczeniami lub budując jedną "wypasioną" zrealizowaną z dwóch projektów. W tym przypadku mogłaby powstać największa plenerowa siłownia w Warszawie!

Jak będzie - czas pokaże. Zadanie zostanie zrealizowane w 2015 roku.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-07-21 14:22 1159

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.