Park im. Obwodu Praga AK wypiękniał po rewitalizacji

1 września 2006 roku, po kilku miesiącach prac rewitalizacyjnych, otwarto Park im. Obwodu Praga AK, położonego między ulicami Grochowską, Weterynaryjną, Kobielską i Podskarbińską. Oficjalne "przecięcie wstęgi" przy parkowych bramach zaplanowano na 17 września br.

Park "OPAK" został zamknięty dla odwiedzających w listopadzie 2005 roku, kiedy to rozpoczęto prace rewitalizacyjne. Długa i mroźna zima spowodowała, że roboty zostały przerwane na kilka miesięcy. Jednak już późną wiosną prace ruszyły pełną parą. Początkowo usunięto stare i suche drzewa zagrażające bezpieczeństwu podczas ewentualnej wichury. Następnie ułożono alejki i założono trawniki. Pracom nie sprzyjał też upalny, wyjątkowo suchy lipiec. Trwa nie chciała rosnąć; trzeba się było wstrzymać z sadzeniem młodych roślin, które nie mogły rozwinąć systemu korzeniowego w wyschniętej na pieprz i twardej jak skała ziemi.

W końcu jednak wszystkie prace zakończono. W parku posadzono kilkadziesiąt iglastych i liściastych drzew, tysiące krzewów i bylin, które razem tworzą ciekawą kolorystycznie i przestrzennie kompozycję. Koszt nowych nasadzeń wyniósł około 900 tysięcy złotych.

W parku zbudowane zostały także place zabaw dla dzieci z piaskownicami, huśtawkami, domkami, konstrukcjami do wspinaczki linowej. Place pokryte są wykładziną poliuretanową, która zapewnia dzieciom bezpieczeństwo, nawet podczas upadku z pewnej wysokości. Młodzież i dorośli bedą mogli korzystać z boisk ogólnosportowych oraz stolików do gier zespołowych np. szachów.

"Mała architektura" w parku obejmuje ławki, latarnie i pergole utrzymane w przedwojennym stylu.

Park będzie miał stała ochronę i będzie zamykany na noc.

Koszt wszystkich prac rewitalizacyjnych to około 4,7 miliona złotych. Pieniądze pochodzą z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2006-09-02 18:48 1148

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.