Otwarcie Grochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W dniu 9 października 2008 roku w sali Centrum Promocji Kultury odbyła się inauguracja działalności Grochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Pani Prezydent m.st Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz, Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski oraz przedstawiciele Kurii Diecezji Warszawsko- Praskiej, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także przedstawiciele Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Działalność Grochowskiego Uniwersytetu została zainaugorowana hymnem państwowym, nie zabrakło również Gaude Amous. Rozpoczęcie roku akademickiego cieszyło się dużym zainteresowaniem o czym świadczyła duża liczba słuchaczy zgromadzonych w sali Centrum Promocji Kultury. W pierwszym roku działalności uniwersytetu zapisało się aż 260 osób.

Uczelnia powstała z myślą o aktywizacji intelektualnej i społecznej ludzi starszych, którzy mają jeszcze dużo energii i pomysłów.

Jest to kolejny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warszawie, a pierwszy na Pradze Południe, który powstał dzięki pasji, inicjatywie i zaangażowaniu stowarzyszenia. Po inauguracji roku akademickiego studenci mieli możliwość uczestniczyć w pierwszych zajęciach. Wykład poprowadził prof. dr hab. Wojciech Pisula z SWPS.

Wszystkim studentom Życzymy wytrwałości i sukcesów.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2008-10-10 12:27 1091

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.