Osiedle "17 Praga". Nowa inwestycja na... Grochowie

Na początku października ruszy sprzedaż nowej inwestycji budowlanej spółki Zajdel na Grochowie. Na tyłach dyskontu Lidl ustawiono już pawilon sprzedaży, zaś na płocie przygotowywanej budowy umieszczono nieco tajemniczy napis: 17 Praga - Live on the right side. Czyżby była to nazwa nowego osiedla?

Osiedle "17 Praga - Live on the right side"?

Z informacji dostępnych na stronie inwestora spółka deweloperska Zajdel zamierza zbudować na tyłach sklepu Lidl zespół budynków z 181 lokalami mieszkalnymi. Projekt budowlany został opracowany przez architekta Przemysława Gałacha w pracowni projektowej GiS Architekci.

Gospodarstwo Witolda Zajdla

Nowa inwestycja powstanie na terenie, gdzie do końca wojny istniało bardzo znane gospodarstwo ogrodnicze prowadzone przez rodzinę Zajdlów. Po 1945 roku na terenie zagrabionym dekretem Bieruta okoliczna młodzież przez wiele lat grała w piłkę na niewielkim trawiastym boisku, wokół którego rosły dorodne drzewa. Spadkobiercy odzyskali swoją własność w 1997 roku i wkrótce powstała ich pierwsza inwestycja deweloperska - Osiedle Sulejkowska.
2014-09-13 13:31 1185

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.