Opłakany stan parkingu przy pętli Gocławek

Czy niewielki parking przy ulicy Olszynki Grochowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie pętli tramwajowej na Gocławku doczeka się modernizacji?

Ogólnodostępny bezpłatny parking na około 20 aut tworzy od lat wygodne miejsce gdzie kierowcy mogą zostawić samochody i przesiąść się do pojazdów komunikacji miejskiej na pobliskiej pętli tramwajowej.

Niestety w przeciągu ostatnich lat parking tylko raz przeszedł niewielki kosmetyczny zabieg podnoszący jego opłakany stan techniczny - mianowicie w 2009 roku na całym jego terenie wysypano tłuczeń drogowy, którego zadaniem było ustabilizować grząski teren.

Niestety po 3 latach od ostatniej interwencji służb na nowo pojawiły się duże nierówności, w których zbiera się woda i jest w nich obecna nawet przez kilka dni... aż wyparuje, ponieważ cały teren parkingu nie posiada odwodnienia.

Poproszeni o komentarz kierowcy są jednomyślni w swoich ocenach: - "Fatalnie się jeździ", "Widzi pan, trzeba uważać aby zawieszenia nie uszkodzić...".

Czekamy na P+R

Niestety nic nie wykazuje aby coś miało się wkrótce zmienić. Jakiekolwiek prace w tym miejscu wstrzymuje planowana od 2006 roku duża inwestycja w pobliżu węzła Marsa, która przewiduje powstanie parkingu P+R wraz z przeniesioną z obecnego miejsca pętlą tramwajową.

Kiedy te prace mają się rozpocząć trudno powiedzieć. W optymistycznym wariancie, podany w 2010 roku termin oddania węzła przesiadkowego w roku 2015, jest już dziś nierealny. Co więcej, wartej około 135 mln inwestycji nie ma nawet w wieloletnim planie inwestycyjnym...

Cóż, kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, uważać na zawieszenie a w czasie opadów ostrożnie wysiadać z auta aby nie wpaść w wielką kałużę.
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-09-18 16:00 1263

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.