Ocalić neon "Praga Południe" z Universamu

Neon
Neon "Praga Południe"
Budynek Universamu "Grochów" w ciągu kilku najbliższych miesięcy zostanie zburzony. Zdobiący go niebieski neon Universam "Grochów", jak i rzeźba panienki zostaną ocalone. Nad niepewnym losem innego neonu "Praga Południe" pochylił się radny Dariusz Lasocki, który apeluje do burmistrza o odkupienie go i zawieszenie na ścianie Urzędu Dzielnicy przy Grochowskiej 274.

Wspomniany czerwony neon "Praga Południe" pojawił się na elewacji Universamu w latach 90-tych XX wieku. Pomimo częstych awarii jest systematycznie konserwowany, tak, iż można przypuszczać, że znajduje się w dobrym stanie technicznych i przeniesienie go w nowe miejsce będzie jak najbardziej możliwe. Sama zaś elewacja budynku Urzędu Dzielnicy, która ma zdaniem radnego przyjąć neon będzie wkrótce odnowiona. Czas zatem wydaje się odpowiedni.

Wniosek radnego

"Szanowny Panie Burmistrzu,

Zwracam się do Pana z prośbą o rozważenie odkupienia przez Dzielnicę Praga-Południe neonu Praga Południe wiszącego na frontonie Universamu Grochów, który to obiekt ma ulec wkrótce wyburzeniu. Universam wpisał się na stałe w pejzaż Pragi-Południe i Ronda Wiatraczna. Neon jest swoistym znakiem rozpoznawczym i wydaje się zasadnym aby został ocalony. Być może - jest to tylko propozycja - mógłby on zawisnąć na budynku Urzędu Dzielnicy. Znając problemy finansowe samorządów, podpowiadam aby podjąć starania o zbiórkę środków w internecie - crowdfunding. Jestem przekonany, że mieszkańcy naszej Dzielnicy włączą się w zbiórkę z entuzjazmem."
2015-09-21 11:38 1574

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.