Nowy odcinek ulicy Makowskiej otwarty po przebudowie

Mimo ostrego mrozu i śnieżnej aury, jeszcze w starym 2009 roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia został otwarty nowy odcinek ulicy Makowskiej. To ważna inwestycja dla Pragi Południe i oczekiwana przez mieszkańców Gocławka i Grochowa. Ułatwia komunikację z Rembertowem i Wawrem, odciąża też w znacznym stopniu ruch z ulicy Grochowskiej. Budowa ulicy Makowskiej połączona została z remontami sąsiednich, mniejszych uliczek Gocławka- Kresowej, Pabianickiej, Rożnowskiej.

Na uroczyste otwarcie 19 grudnia 2009r. przybyło wielu gości. Wstęgę przecinali Adam Grzegrzółka, Jarosław Karcz i Marek Karpowicz, zastępcy burmistrza Dzielnicy Praga Południe, Marcin Kluś, Przewodniczący Rady Dzielnicy Praga Południe, radne m. st. Warszawy Dorota Lutomirska i Magdalena Czerwosz, radni dzielnicy Irena Bartosińska, Monika Suska, Bożena Manarczyk i Bartłomiej Wichniarz.

Wstęgę na ulicy Makowskiej przecinał również i poświęcił nową inwestycję proboszcz parafii Najczystszego Serca Maryi, ksiądz Krzysztof Ukleja.
Na otwarciu ulicy Makowskiej gościł również Przewodniczący Rady Dzielnicy Rembertów Waldemar Sobczyk.

Na nową inwestycję drogową na Gocławku zwrócili też uwagę rowerzyści. Wybudowaną wzdłuż nowego odcinka ulicy Makowskiej ścieżkę rowerową chwalił Marcin Myszkowski z Warszawskiej Masy Krytycznej. Jej przedstawiciele, mimo pogody bardziej sprzyjającej narciarzom, przejechali nowy trakt rowerami.
Barwności spotkaniu nadawali przechadzający się w szlacheckich kontuszach przedstawiciele Bractwa Kurkowego. Z przytoczonej przez Bractwo armaty zostały oddane na wiwat, huczne wystrzały.

Po okolicznościowym, półtorakilometrowym marszu od ronda przy zbiegu ulic Makowskiej i Szaserów aż do ulicy Kresowej na wszystkich gości czekała gorąca herbata i bardzo smaczna grochówka.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-12-21 14:18 1035

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.