Nowy chodnik na Dwernickiego wzbudza zachwyt

Ulica Dwernickiego z nowym chodnikiem, fot. ZDM
Ulica Dwernickiego z nowym chodnikiem, fot. ZDM
Nieremontowany od wielu lat chodnik na ulicy Dwernickiego zmienił się nie do poznania. Nowa nawierzchnia, specjalne pasy ostrzegawcze na przystankach i przejściach dla pieszych oraz tzw. pas prowadzący - to efekt zakończonych właśnie robót na odcinku od ulicy Wiatracznej do ulicy Mycielskiego, po obu stronach ulicy.

W ramach robót pojawiła się nowa, równa nawierzchnia z płyt chodnikowych. Na przystankach i przejściach położone zostały specjalne "dotykowe" żółte płyty (pasy ostrzegawcze), które informują o krawędzi chodnika. Na przystankach autobusowych zastosowano krawężniki peronowe (zaokrąglone u podstawy) typu Kassel, wysokości 16 cm, ułatwiające autobusom podjazd do krawędzi peronu.

Aby ułatwić poruszanie się osobom z dysfunkcjami wzroku, na wyremontowanym odcinku - po obu stronach jezdni - pojawił się rowkowany pas prowadzący o szerokości 30 cm. Zastosowane na ulicy Dwernickiego rozwiązania dla osób niepełnosprawnych będą stosowane przy wszystkich prowadzonych przez ZDM remontach i inwestycjach.

Wykonawcą robót na Dwernickiego była firma Z.U.B. „ADROG” Sp. J. Koszt zleconego przez ZDM remontu to ponad 275 tys. zł.
2015-12-30 21:45 1299

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.