Nowoczesny fotoradar stanie na Grochowie

Nowoczesny fotoradar zostanie wkrótce ustawiony na skrzyżowaniu ulic Ostrobramskiej i Fieldorfa.

Praskie urządzenie będzie identyczne jak pierwszy tego typu fotoradar uruchomiony w lutym 2012 roku na skrzyżowaniu al. Witosa i al. Sikorskiego i zostanie zamontowane na jednym z najbardziej niebezpiecznym skrzyżowań w tym rejonie Pragi Południe.

Fotoradar będzie mógł dokonać pomiaru prędkości aż czterech samochód jednoczenie. Będzie również zapisywał i wystawiał mandaty kierowcom, którzy wjechali na skrzyżowanie przy czerwonym świetle.

Jeśli kierowca złamał przepisy już po kilku dniach od wykonaniu zdjęcia, trafi ono wraz z mandatem – do właściciela auta. Za przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle, kierowcy grozi mandat w wysokości nawet 500 złotych i sześć punktów karnych. Za przekroczenie prędkości do 10 punktów karnych.

Oprócz tego cały czas będzie rejestrowany cały ruch na tym skrzyżowaniu. Będzie to pomocne w przypadku ocen takich zdarzeń jak wypadki czy kolizje.

Czy okaże się równie "skuteczny" jak ten ze skrzyżowania al. Witosa i al. Sikorskiego, który już na początku swojej pracy wykonał ponad 2,5 tysiąca zdjęć trudno dziś ocenić, aczkolwiek w ciągu 3 tygodni odsetek kierowców łamiących przepisy na tym skrzyżowaniu spadł aż o 84 procent.

Podobne systemy funkcjonują już w Finlandii, Włoszech, Belgii, Słowenii, Szwajcarii, Australii, Kanadzie i Kuwejcie. Liczba wykroczeń zmalała tam o 90 procent.
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-04-16 16:06 1177

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.