Nowoczesna galeria handlowa stanie przy Zamienieckiej

Wmurowanie kamienia węgielnego, fot. radny M. Borkowski
Wmurowanie kamienia węgielnego, fot. radny M. Borkowski
Przy ulicy Zamienieckiej 90 na terenie budowy II etapu inwestycji Galerii Centrum Handlowego "Szembeka" odbyła się uroczystość poświęcenia i wmurowania i kamienia węgielnego.

Bazar w cieniu nowoczesnej galerii

Uroczystość, w której wzięło udział m.in. Warszawskie Bractwo Strzelców Kurkowych, Karolina Kaczorowska - żoną ostatniego Prezydenta II RP Ryszarda Kaczorowskiego i córka generała Władysława Andersa, obyła się dokładnie rok od rozpoczęcia prac przy modernizacji targowiska.

Docelowo, według opracowanego projektu, wszystkie pawilony mają się znaleźć pod jednym dachem w nowoczesnej galerii handlowej. Całość kompleksu handlowo-usługowego będzie liczyła powyżej 20.000 m2 podzielonych na dwa sektory - spożywczy i przemysłowy.

Trzykondygnacyjny nowoczesny budynek wraz z przyległościami zapewnia funkcjonowanie około 300 podmiotom gospodarczym.

Całość kompleksu handlowo-usługowego będzie podzielona na dwa sektory: spożywczy i przemysłowy i zostanie połączona z obecnie istniejącym Centrum Handlowym w którym znajduje się dobrze rozwinięta branża spożywcza.

Dodatkowo pod budynkiem będzie parking podziemny, który będzie połączony z istniejącym parkingiem podziemnym, co w sposób zdecydowany poprawi możliwości komunikacyjne wjazdów i wyjazdów oraz pozwoli na optymalne wykorzystywanie miejsc parkingowych.

Ukończenie prac przy głównym budynku zaplanowano na wrzesień 2014 roku. Wszystkie prace mają się zakończyć po koniec bieżącego roku.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-03-13 09:01 1129

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.