Nowe boiska w Zespole Szkół nr 12

29 maja 2009 roku w Zespole Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich na Grochowie odbyły się uroczystości Dnia Olimpijczyka. Była to już piąta edycja obchodów święta sportowców, w tym roku połączona z otwarciem nowego kompleksu przyszkolnych boisk, wybudowanych z funduszy Dzielnicy Praga Południe.

Mocno padający deszcz zmusił organizatorów do przeniesienia uroczystości do sali gimnastycznej, niemniej wszystko odbyło się z wielkim rozmachem. Na początek ruszyła parada sportowa, zapalono olimpijski znicz i wniesiono sztandar szkoły.

Obecni na uroczystości Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski, Zastępca Burmistrza Jarosław Karcz, radni Irena Bartosińska i Bogdan Jeziorski wraz z Dyrektor Szkoły Lilianą Matysik dokonali przecięcia wstęgi. Przemawiając do młodzieży goście podkreślali rolę sportu i szlachetnej rywalizacji w kształtowaniu postaw życiowych.

Gościem honorowym Dnia Olimpijczyka był zdobywca srebrnego medalu w sztafecie podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 r. Zenon Licznerski. Olimpijczyk w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, iż choć nie każdy ma szansę sięgnąć po najwyższe olimpijskie wyróżnienia, to jednak pasja sportu i współzawodnictwa otwiera przed ludźmi wiele ciekawych perspektyw i daje wiele radości w życiu. Po części oficjalnej rozpoczęły się występy; młodzież przygotowała recytacje, popisy wokalno – taneczne i akrobatyczne, a prawdziwą burzę braw wywołał breakdance w wykonaniu pięcioosobowej grupy uczniów i zaprzyjaźnionych z nimi kolegów.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-05-30 19:21 1176

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.