Nowa inwestycja SP Invest przy Igańskiej 19

Igańska 19 - wizualizacja, fot. mat. inwestora
Igańska 19 - wizualizacja, fot. mat. inwestora
W miejscu zburzonego w 2010 roku modernistycznego domu przy Igańskiej 19 na Grochowie rozpoczęła się nowa inwestycja budowlana.

Przedwojenny Grochów

Wszyscy jeszcze doskonale pamiętamy piętrowy dom przy Igańskiej 19 z charakterystyczną półokrągłą klatką schodową. Od 2005 roku niezamieszkały, z zabitymi oknami został ostatecznie sprzedany i wyburzony w 2010 roku.

"Dom nr 19 prawdopodobnie powstał w roku 1930. Już wówczas bowiem, pod tym adresem figurują Girsz i Henia Kłopmanowie vel Klopmanowie. Pan Klopman był z zawodu księgarzem i nim sprowadził się na Grochów mieszkał przy ul. Żelaznej 75a. Zapewne to on był inwestorem domu i pierwszym właścicielem, ale pewności nie mam. Niestety, wszystko wskazuje, że był to jego pierwszy grochowski adres i ostatni. Prawdopodobnie w pierwszych latach okupacji został wysiedlony do getta i podzielił los wszystkich Żydów" - pisał kilka lat temu na forum "Gazety" Andrzej Barański.

Nowa Igańska 19

Budynek przy Igańskiej 19 to kolejna po Czapelskej 26 i Krypskej 20 inwestycja realizowana przez grupę SP Invest na Grochowie.

W narożniku ulic Krypskiej i Igańskiej powstanie kameralny czteropiętrowy budynek mieszczący 18 mieszkań i 3 lokale użytkowe znajdujące się na parterze budynku. Mieszkania 1, 2, 3 – pokojowe dostępne są w najpopularniejszych metrażach od 30 mkw do 61 mkw. W ofercie znajduje się również jeden 4-pokojowy apartament o powierzchni 119 m2, zlokalizowany na ostatniej kondygnacji budynku. Jego niewątpliwym atutem jest 36-cio metrowy taras.

Do dyspozycji mieszkańców przewidziano również miejsca parkingowe w podziemnym garażu oraz komórki lokatorskie, zlokalizowane na poziomie garażowym oraz na parterze.

Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2015 r.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-05-13 20:05 1125

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.