Niszczeje zrujnowany pustostan po Pizza Hut

Zamknięty w czerwcu 2010 roku lokal przy Alei Waszyngtona 98A na Grochowie zajmowany ostatnio przez Pizzę Hut popada w coraz większą ruinę.

W ciągu ponad 1,5 roku od wyprowadzki sieciowej pizzerii opuszczony budynek pozbawiony drzwi, okien i doszczętnie zdewastowany w środku na pewno nie jest wizytówką tej części Grochowa.

Co prawda właściciel zmodernizowanego na początku lat 90-tych obiektu nadal szuka chętnego do jego kupna bądź remontu i późniejszego wynajmu lecz w chwili obecnej nawet naklejony numer kontaktowy jest trudny do odszyfrowania.

Wspólnota mieszkaniowa, w pobliżu której znajduje się opuszczony punkt również coraz bardziej niepokoi się zaistniałą sytuacją ponieważ z zebranych dziś informacji to właśnie na okolicznych mieszkańców spadł ciężar zachowania tego miejsca w należytym porządku... Jak trudne jest to zadanie łatwo się przekonać przekraczając próg wspomnianego lokalu...

W pamięci lokatorów jest również data 5 maja 1994 roku kiedy to o godzinie 3.28 w nocy wybuch podłożonej w wyniku wojny podwarszawskich gangów na dachu dyskoteki Escada bomby pozbawił ich okien na kilka dni.

Po tym wydarzeniu Escada przestała istnieć a lokal przez wiele lat służył Pizzy Hut. Obecnie jego dalszy los jest nadal sprawą otwartą...
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-03-13 13:25 1238

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.