Niedziałające windy będą naprawione do... 31 sierpnia!

Na temat windy dla osób starszych, niepełnosprawnych i matek z dziećmi, która ma im pomóc w dostaniu się na drugą stronę ulicy Grochowskiej, dziś można już śmiało napisać pracę magisterską. Niestety, oba zamontowane przy kładce dźwigi są nieczynne od ponad 2 miesięcy i takie pozostaną do końca wakacji, gdyż termin naprawy wyznaczono do dnia 31 sierpnia br...

I cóż, że ze Szwecji...

"Mnie to tylko zastanawia, kiedy zrobią porządek z tymi windami przy kładkach. Za każdym razem jak przechodzę (a nie jest to często) przy kładce obok pętli na Gocławku, widzę te same kartki. Dziś dziewczyna mówiła, że stała 15 minut zanim ktoś pomoże jej wnieść i znieść wózek. Obie windy nie działają. Na górze babcia z dziadkiem, próbowali zjechać. Ale spostrzegli kartkę. W tym miejscu podczas remontu kładki było przejście po pasach i lepiej się sprawdzało niż ten zakichany mostek." - to tylko jeden z wielu sygnałów jaki w ostatnich tygodniach otrzymaliśmy od naszych czytelników w tej sprawie.

Awaria wind była też tematem interpelacji, jaką już w połowie maja złożył radny Marek Borkowski. Odpowiadając na pytanie radnego, Mirosław Kazubek z ZDM wyjaśnia, iż: "dźwigi zostały wyłączone ze względu bezpieczeństwa w związku z koniecznością wymiany zużytych elementów napędu. Po wymianie wyeksploatowanych części muszą być przeprowadzone przez Urząd Dozoru Technicznego w Warszawie okresowe badania techniczne. Zgodnie z umową termin naprawy określono na 31.08.2015 r. W przypadku szybkiej dostawy części zamówionych u producenta (CIBES - Szwecja) możliwe jest wcześniejsze zakończenie robót."

Całkowita modernizacja w przyszłym roku

"Za niedogodności przepraszamy, mam nadzieję, że uda nam się to zrekompensować w przyszłym roku, kiedy będą już nowe urządzenia." - informuje Karolina Gałecka, rzecznik prasowy ZDM.
Źródło: Portal Twoja Praga
2015-06-23 22:31 1298

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.