Niebezpieczny lewoskręt w Terespolską został zlikwidowany

ZDM wprowadził kolejne zmiany na bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic: Grochowskiej i Terespolskiej. Teraz kierowcy jadący ulicy Grochowską w kierunku Ronda Wiatraczna nie będą mogli skręcić w ulicę Terespolska. To właśnie ten nieprawidłowo wykonany manewr był przyczyną największej ilości wypadków w tym miejscu. Niestety o bezpiecznym lewoskręcie o którym wielokrotne pisaliśmy możemy już chyba zapomnieć...

Kosmetyczne poprawki

Po serii wypadków ZDM pod koniec 2012 roku w celu poprawy bezpieczeństwa ułożył na jezdni wyniesione wyspy, które umożliwią pojazdom wykonanie manewru skrętu w lewo z jezdni południowej ulicy Grochowskiej w ulicę Terespolską oraz zatrzymanie się w odległości większej niż wcześniej od krawędzi pasa dzielącego jezdnię ulicy Grochowskiej, umożliwiając w ten sposób lepsze warunki obserwacji pojazdów jadących jezdnią południową ulicy Grochowskiej.

Jak widać pomysł nie do końca się sprawdzi, gdyż ZDM zdecydował się na dalsze kroki, tym razem już radykalne, całkowicie kasując lewoskręt z Grochowskiej w Terespolską.

Kłopoty z dojazdem

Lewoskręt wykorzystywany był jako dojazd do urzędu, sądu czy pobliskiego osiedla Cora. Teraz kierowcy zamierzający dojechać do wymienionych punktów muszą skręcić nieco wcześniej w Gocławską lub wybrać nieco dłuższą drogę, skręcając w Podskarbińską a przecież zamiast stawiać znaki nakazu jazy prosto można było przebudować skrzyżowanie tak, jak uczyniono to w 2008 na skrzyżowaniach z Lubelską czy Gocławską. Jak? Dokładnie jak np. przy Lubelskiej czyli "przerzucić" wysepki tramwajowe za skrzyżowanie a uzyskaną przestrzeń przeznaczyć na trzeci pas ruchu, przeznaczony wyłącznie do skrętu w lewo - w tym przypadku w ulicę Terespolską.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-09-05 13:40 1123

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.