Nie ma kasy na drogę pod Rondem Wiatraczna

Przedłużenie Trasy Łazienkowskiej w stronę Targówka oraz związaną z tym potężną przebudowę Ronda Wiatraczna będziemy przez najbliższe lata mogli oglądać tylko na dostępnych wizualizacjach. Na rozpoczęcie tej inwestycji w budżecie Warszawy po prostu nie ma środków.

Ambitne plany

Warszawa to jedyna europejska stolica bez kompletnej obwodnicy i pozostanie taką przynajmniej do 2020 roku, ponieważ na inwestycję wartą 3 miliardy złotych nie ma pieniędzy. "Wpływy z podatków są coraz mniejsze. Warszawa nie może wygospodarować takich środków" - tłumaczy Bartosz Mularczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

Na konsultacjach społecznych, które miały miejsce w 2008 roku zaprezentowano mieszkańcom przygotowane przez  DHV POLSKA trzy warianty grochowskiego przebiegu śródmiejskiej obwodnicy, z której jeden zakładał budowę tuneli metodą odkrywkową pod Rondem Wiatraczna i skrzyżowaniem ulic Dwernickiego i Szaserów.

Wszystkie warianty spotkały się z protestami mieszkańców a wydana decyzja środowiskowa ponad 4 lata temu wygasła.

Co w zamian?

Dziś najbliższe realizacji wydaje się być rozpoczęcie prac przy budowie Trasy Świętokrzyskiej, której pierwszy etap od Dworca Wschodniego do Zabranieckiej ma się rozpocząć wg zapowiedzi urzędników lada chwila. Warto się zastanowić czy inwestycja warta około 500 mln zł zrealizowana na początek tylko w I etapie ma sens i nie spowoduje jeszcze większego chaosu komunikacyjnego. Już dziś w czasie porannego szczytu komunikacyjnego sznur samochodów ciągnie się na Kijowskiej do skrzyżowania z Markowską. Po oddaniu dogodnej trasy łączącej ulicę Kijowską z Targówkiem aż strach pomyśleć co się będzie działo...
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-06-26 20:17 1103

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.