Nie łatwa inwerwencja zakończona sukcesem. 75-latek odnalazł rodzinę

Starszy mężczyzna z wenflonem zwrócił uwagę przechodniów na ul. Podskarbińskiej ponieważ wyglądał na kompletnie zagubionego. Przechodnie poinformowali o tym fakcie straż miejską z Grochowa.

Po przybyciu na miejsce strażnicy miejscy dowiedzieli się, że mężczyzna od godziny kręci się koło jednego z bloków nie mogąc się zdecydować dokąd ma pójść. Poproszony o podanie danych personalnych nie umiał powiedzieć jak się nazywa. Gdy strażnicy zapytali czy wie gdzie się znajduje i jak tu trafił powiedział, że jest na Targówku, bo był tu w sklepie.

- Poproszony o jakiś dokument mężczyzna zaczął szukać ich w kieszeniach. Po chwili znalazł przecięty dowód osobisty, wypis ze szpitala przy Szaserów po urazie głowy oraz dokument z firmy pożyczkowej z podanym pobliskim adresem mężczyzny. – opowiada starszy inspektor Piotr Pomarański. Strażnicy dowiedzieli się też, że mężczyzna ma 75 lat.

Po uzyskaniu zgody od dyżurnego strażnicy pojechali z mężczyzną na ul. Kobielską. Na miejscu mężczyzna rozpoznał blok. Stwierdził, że nie pamięta kodu domofonu, a mieszka sam. Oświadczył, że w domu ma notes z telefonami do rodziny, ale nie ma kluczy do mieszkania. Strażnicy rozpytali sąsiadów czy nie mają jakiegoś kontaktu z jego najbliższymi. Niestety nie mieli. Strażnicy posadzili mężczyznę na ławce przed blokiem i poprosili żeby spróbował sobie przypomnieć imię córki. Następnie zaczęli wymieniać żeńskie imiona. Wreszcie mężczyzna przypomniał sobie wymienione przez funkcjonariusza imię córki, a po chwili podał jej nazwisko i dodał, że mieszka w Wesołej. Za pośrednictwem biura numerów strażnicy ustalili trzy osoby o takich imionach i nazwiskach. Dyżurny, który otrzymał numery telefonów ustalił właściwą osobę i powiadomił ją, że patrol czeka z ojcem przed domem. Mężczyzna został przekazany rodzinie.

- To nie była łatwa interwencja, bo kontakt z mężczyzną był utrudniony. Tym bardziej cieszę się, że zakończyła się sukcesem – dodaje starszy inspektor Piotr Pomarański.
Źródło: Straż Miejska VII Oddział Terenowy
2015-07-01 15:18 1107

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.