"Nie" dla fabryki betonu

Wzbudzający wiele emocji wśród mieszkańców Grochowa temat planowanej budowy betoniarni w rejonie ulicy Siennickiej/Przeworskiej został właśnie definitywnie zamknięty. Grochów będzie wolny od produkcji betonu na swoim terenie i związanych z tym uciążliwości dla mieszkańców.

Betoniarni mówimy "Nie"

Po kilku nerwowych miesiącach, w których media informowały mieszkańców Pragi Południe, iż dwie duże firmy z branży budowlanej planują na terenie Grochowa zbudować potężną fabrykę betonu, możemy nareszcie odetchnąć z ulgą.

"W nawiązaniu do licznych artykułów, mówiących o powstaniu betoniarni na Pradze Południe chciałabym zdementować plotki, teren ten został już zakupiony przez dużego inwestora z branży spożywczej, nie ma mowy o powstaniu betoniarni" - poinformowała dziś naszą redakcję Ewelina Buczyńska, rzecznik Pragi Południe.

Dobra wiadomość dla nas wszystkich

Radości nie ukrywa również burmistrz Pragi Południe Tomasz Kucharski: "Cieszy nas, że sprawa betoniarni została definitywnie zamknięta. Podzielaliśmy obawy mieszkańców, dlatego też szukaliśmy takiego rozwiązania, które w trwały sposób wyeliminowałoby to niewątpliwe zagrożenie. Dzisiaj możemy już Państwu powiedzieć, że teren, na którym miała powstać rzekoma betoniarnia został nabyty przez inwestora z branży spożywczej, który prosił aby na razie nie ujawniać nazwy jego firmy. Powstanie zakład przemysłowy nieuciążliwy, wraz z nim powstaną nowe miejsca pracy dla mieszkańców Dzielnicy. To dobra wiadomość dla nas wszystkich".

Idzie nowe

Powstanie nowego, nie zagrażającego w żaden sposób mieszkańcom zakładu jest dobrą wiadomością. Pozostaje mieć nadzieję, iż przebudowana właśnie ulica Chrzanowskiego przyciągnie jeszcze wielu nowych inwestorów i nieco zapomniany fragment naszej dzielnicy zostanie na nowo odkryty, bo - co by nie mówić - potencjał ku temu jest!
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-08-14 09:33 1016

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.