Narkomani na Kickiego? Mieszkańcy mówią: Nie!

"Nie będzie nas na Kickiego 1. Nawet gdyby była decyzja bałabym się być, bo strach jest obopólny, Państwo się boją nas a my się boimy Państwa." - zapewniała mieszkańców Grochowa Magdalena Bartnik - Prezes Fundacji Redukcji Szkód.

Nasze osiedle

Spotkanie informacyjne dotyczące ewentualnego ulokowania w dzielnicy Praga Południe
Fundacji Redukcji Szkód wspierającej osoby uzależnione przebiegało od początku w niezwykle silnych emocjach.

"To jest nasze osiedle, nie zgadzamy się aby w budynku mieszkalnym w pobliżu szkół i przedszkoli gromadzili się narkomani. Strzykawki leżały na klatce. Żerań Wschodni, Targówek Przemysłowy - tam nie ma niczego. Proszę bardzo, ale nie na Grochowie" - argumentowali zgromadzeni na Paca 40 mieszkańcy.

Rozumiem Państwa lęk i obawy

"Rozumiem Państwa lęk i obawy. Ta lokalizacja nie jest lokalizacją dobrą. Ja dzisiaj wiem, że jeżeli taka działalność, która budzi ogromne emocje, trzeba będzie zorganizować tam, gdzie strumienie mieszkańców a zwłaszcza dzieci, czyli placówki oświatowe są w dużej odległości. Trudno znaleźć takie miejsce w naszej dzielnicy." - tłumaczył burmistrz Tomasz Kucharski.
2015-10-08 22:02 1240

Komentarze

~Krzysztof

Tym razem Burmistrz uszczęśliwia kolejne osiedle. Narkomani mają mieć fundację na ul. Grenadierów 34 obok 3 szkół, przedszkola i szpitala Grochowskiego. Zaprotestuj: http://tinyurl.com/narkomani

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.