Na Chrzanowskiego zbudują osiedla "Mała Praga" i "Praha"

Zwolennicy zmiany nazwy dzielnicy Praga Południe na Grochów będę musieli przełknąć gorzką pigułkę a może nawet dwie... Powodem ich bólu są dwie rozpoczynające się właśnie inwestycje budowlane przy ulicy Chrzanowskiego na Grochowie nazwane przez deweloperów "Mała Praga" i "Osiedle Praha".

Praga na Grochowie...

Osiedle Mała Praga zostanie zbudowane przez spółkę LC Corp na terenie wyburzonych zabudowań bazy MTP. Inwestycja składać się będzie z kilku etapów. Na I etap realizowany wzdłuż ulicy Chrzanowskiego składać się będą dwa 5 -cio piętrowe budynki, w których znajdzie się 125 mieszkań oraz 15 punktów usługowych na parterze. Cały projekt przewiduje budowę ponad 800 mieszkań.

Tuż obok na rogu z ulicą Wiatraczną firma Profbud zbuduje Osiedle Praha. Projekt przewiduje zbudowanie jednego 6 -cio piętrowego budynku.

Grochów słabo rozpoznawalny?

Pamiętamy jeszcze głośny przypadek, kiedy to spółka Dom Development  została zmuszona do zmiany nazwy budowanego osiedla na Gocławiu z "Saska Kępa" na "Saska". W przypadku opisywanych inwestycji na Grochowie deweloperzy nie mają tego problemu, wszak budują na Pradze Południe... a dla znacznej części mieszkańców Warszawy nazwa Praga oznacza w uproszczeniu dzielnicę położoną na prawym brzegu Wisły.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-09-06 13:38 1205

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.