Myjnia Robo Wash w miejscu zieleni

Na zielonym skwerku przy ulicy Grochowskiej w samym centrum Grochowa spółka Robo Wash planuje budowę myjni samochodowej. Gdy do akcji wkroczyły koparki i rozpoczęła się wycinka drzew mieszkańcy natychmiast zasypali naszą skrzynkę alarmującymi wiadomości. Będzie protest?

Krytyczny głos mieszkanki

"Chciałabym podzielić się moją opinią na temat nowej inwestycji na ul. Grochowskiej. Zamiast dorodnych brzóz będziemy mieli jeszcze jedną myjnię samochodową. (100 metrów od myjni w okolicy Lidla). A można było dosadzić jeszcze kilka drzew i krzewów, ustawić ławki" - pisze pani Danuta z Grochowa.

W podobnym tonie wypowiada się pani Jolanta: "Szanowni Państwo, nie bardzo wiem do kogo mam się zwrócić w sprawie protestu przeciwko budowie myjni na ul.Grochowskiej 177. Myjnia ta ma powstać na terenie ładnie utrzymanego pasa zieleni. Obecnie zieleń ta ulega dewastacji a długoletnie drzewa i krzewy są wycinane. Nie wiem gdzie mogę uzyskać informację kto wydał pozwolenie na budowę w samym Centrum Grochowa tym bardziej, że już jedna myjnia istnieje parę metrów dalej."

Kolejna myjnia samoobsługowa

Stanowiska ręcznej myjni samoobsługowej mają powstać na zielonym skwerku pomiędzy parkingiem osiedla Igańska a ulica Grochowska w pobliżu przychodni weterynaryjnej przy ulicy Krypskiej 52/54.

Obecnie po wycięciu kilku drzew dobiega końca przygotowanie terenu do rozpoczęcia właściwej budowy. Według internetowej mapy własności gruntów teren należy do Skarbu Państwa.

Myjnia powstaje zgodnie z przepisami, ale mieszkańcy uważają, że inwestycja kompletnie nie pasuje do okolicznych terenów zielonych a dodatkowo w pobliżu istnieją już dwie myjnie. Stąd powstanie kolejnej i to kosztem zieleni jest zastanawiające. Sprawie będziemy się przyglądać.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-03-03 09:30 1690

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.