Multi-kulti w OPS na Paca 42

W Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Paca 42 opiekę i pomoc znajdują m.in. osoby starsze, przebywające już na emeryturze. Mogą tam korzystać nie tylko z porady medycznej, ale również brać udział w różnego rodzaju zajęciach kulturalnych, aktywizujących ich społecznie. Przykładem takich zajęć jest zapoczątkowany w czwartek, 31 maja cykl „Kultury świata”. Będą to spotkania z przedstawicielami różnych krajów, podczas których zaprezentowane zostaną tradycje, obyczaje, historia, a także charakterystyczne elementy danych kultur. Tematem pierwszego - była Kuba.

Licznie zebrani podopieczni DDPSu gorącymi brawami powitali Ambasadora Kuby w Polsce, Juana Dagoberto Castro Martíneza i jego małżonkę oraz Konsula i 1. Sekretarza Ambasady,  Roberto Estebana Marrero Moralesa, który również przybył z żoną. Dzielnicę Pragę-Południe reprezentowali radni Małgorzata Rynkiewicz oraz Ryszard Kalkhoff, Zastępca Burmistrza, Jarosław Karcz oraz Naczelnik Zespołu Kultury Mirella Żurawska. Krótką informację na temat DDPSu przekazała Zastępczyni Dyrektora OPS na Pradze–Południe, Izabela Zwierz.

Były opowieści o Kubie, w której nie zabrakło również wątków polskich, wspólne śpiewanie, a także tańce.

Wraz z Ambasadorem odwiedził nas choreograf oraz tancerz kubański, który zaprezentował oryginalną kubańską rumbę, jakże odmienną od tej, którą znamy z telewizji i turniejów tanecznych.

W dalszej części spotkania podopieczni DDPS zaprezentowali fragment występu przygotowanego na konkurs o kulturach świata. Na koniec goście wraz z uczestnikami spotkania zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przyszykowany przez pracowników DDPS.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2012-06-04 16:20 1206

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.