Modernizacja podwórka na Podskarbińskiej 8B, 10A i 10B

Na podwórku przy Podskarbińskiej 8B, 10A i 10B na Grochowie trwają prace budowlane. Roboty są realizowane są na zlecenie ZGN w ramach  budżetu dzielnicy. Prace są na bieżąco są konsultowane z mieszkańcami.

Zakres prac

W czasie prowadzonych prac zostanie dokonana przebudowa miejsc postojowych dla samochodów, które wcześniej z uwagi na dużą ilość aut parkujących na nieuregulowanym terenie, skutecznie zagradzały przejazd, co w znacznym stopniu utrudniało dojazd służb ratunkowych przy wypadkach losowych. Miejsca zostaną poszerzone i utwardzone za pomocą ażurowej kostki eko.

Dodatkowo zostanie przeprowadzony remont chodników wzdłuż budynków oraz drogi wewnętrznej.

"Inicjatywa lokalna"

"W ramach programu "inicjatywa lokalna" mieszkańcy zaprojektowali podwórko, część prac wykonają sami, a na część prac otrzymają dodatkową pomoc" - poinformował Michał Wieremiejczyk, wiceburmistrz Pragi Południe.

"Będzie ona realizowana po zakończeniu tych prac i będzie obejmowała ogrodzenie terenu, wykonanie nowych nasadzeń, uporządkowanie zieleni, wykonanie altany rekreacyjnej wraz ze stołami i krzesłami, montaż pergoli i trejaży. W chwili obecnej jesteśmy na etapie podpisywania stosownej umowy pomiędzy mieszkańcami a miastem." - wyjaśnia Ewelina Lanc rzecznik Urzędu Dzielnicy Praga Południe.
2015-09-09 19:29 1494

Komentarze

~Tomek

Niestety nie przeprowadzono żadnych konsultacji na temat likwidacji ukośnie usytuowanego ciągu pieszego prowadzącego przez podwórko - a będącego dużym udogodnieniem dla osób zmierzającym w stronę np. "Marcpolu" na Podskarbińskiej od strony budynków np. Siennicka 19 i Siennicka 23 ! Ja sobie żadnych konsultacji nie przypominam. Najlepiej jest ogrodzić cały ogromny teren a osoby starsze ze schorzeniami ortopedycznymi niech nadkładają drogi. Przecież dla nich to żaden problem !!!

~Tomek

Jak najbardziej popieram tego typu działania. Jestem mieszkańcem sąsiedniego bloku i wszelkie tego typu działania mające na celu uporządkowanie terenu mają moje poparcie.Pragnę też przypomnieć , że podwórko Siennicka 21 / 23 będzie wkrótce rewitalizowane na skutek pozytywnego zaopiniowania projektu w budżecie partycypacyjnym 2015.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.