Piątek, 28 Lutego 2020 - Romana, Ludomira, Lecha

Modelowa wymiana chodnika na Kaleńskiej

Kaleńska z nowym chodnikiem
Kaleńska z nowym chodnikiem
Remonty grochowskich ulic nabierają tempa. Trwa przebudowa Siennickiej i Kickiego, natomiast na Kaleńskiej trwa wymiana chodnika po dwóch stronach ulicy. Nowe, równe płyty są układane w miejscu wysłużonego już trotuaru. Dawna przemysłowa Kaleńska nie straci nic z klimatu dawnego Grochowa, ponieważ pozostaną nienaruszone wszystkie podjazdy wykonane ze szlachetnej przedwojennej kostki.

Takie podejście do remontu trzeba pochwalić, gdyż zdarzały się przypadki zastąpienia "skandynawki" zwykłą, często kolorową baumą. W tym miejscu również chcieliśmy sprostować informację podaną kilka dni temu, a umieszczoną w artykule pt: "Powtórka z Kobielskiej. Przejazdy bramne ogołocone ze "skandynawki"". Otóż, jak poinformował nas dziś rzecznik Urzędu Praga Południe, podjazdy na ulicy Siennickiej wykonane z kostki przed przebudową ulicy zostaną na niej zachowane i wrócą na dawne miejsce. To niezwykle ważna i cenna deklaracja ukazująca troskę władz dzielnicy o Grochów, jego historię i klimat.
2017-05-18 21:58 1131

Komentarze

~Rafał Wodzicki

Od lat walczę z rozpadającymi się chodnikami. Na Zagójskiej potrzebna byłą akcja radiowa i kilka lat pracy. Na Igańskiej i Bełżeckiej - to samo. Niestety, od 10 lat informuję, że rozpada się chodnik na rogu Mlądzkiej i Bełżeckiej oraz na Łukiskiej. Zbudowano obok zupełnie niepotrzebne nowe kawałki chodnika z powodu głupio umiejscowionych przejść. Nie naprawiono chodników obok! Co to za organizacja. A tu? nie było wcale tak śle...

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.