Mistrzostwa Polski w Grze w Bierki

Klubokawiarnia Kicia Kocia zaprasza w niedziele 7 kwietnia na otwarte Mistrzostwa Polski w Grze w Bierki. Początek zawodów o godzinie 16.00

Nieco zapomniane dziś bierki były podobno ulubioną rozrywką germańskich wojowników już dwa tysiące lat temu. Nam najbardziej kojarzą się z czasami PRL, kiedy stanowiły żelazny ekwipunek każdej szanującej się świetlicy i klubokawiarni. Pedagodzy twierdzą, że są świetnym narzędziem do ćwiczenia silnej woli, koncentracji i zręczności - mimo to po 1989 roku straciły popularność. Uważamy, że warto dbać o ten nieco zapomniany fragment naszego dziedzictwa rozrywkowego, dlatego organizujemy otwarte Mistrzostwa Polski w Grze w Bierki.

Przewidujemy dwie kategorie – dla dorosłych oraz dla dzieci do lat 15.  Gramy bierkami, udostępnianymi przez sędziów na stole z lat 70. (blat lakierowany na wysoki połysk), przygotowanym przez organizatorów. Wygrywa zawodnik, który po rozrzuceniu stosu bierek zbierze - bez poruszania pozostałych patyczków - największą liczbę punktów. Poruszenie stosu, innego patyczka lub nieudana próba zebrania bierki, skutkuje zakończeniem partii.

Punktujemy: trójzęby po 25 punktów, harpuny po 15 punktów, wiosła po 10 punktów, bosaki po 5 punktów, oszczepy po 1 punkcie.

Zapisywać można się mailowo (klubkiciakocia@gmail.com) lub osobiście w Kici Koci. Zapraszamy.

Mistrzostwa w Grze w Bierki
Niedziela 7 kwietnia, godz. 16.00.
Klubokawiaria Kicia Kocia, ul. Garibaldiego 5 A
Tel. 790 010 350

Wstęp i udział w zawodach jest bezpłatny.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-04-03 13:00 1185

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.