Miłośnicy rowerów chcą przywrócić tor kolarski do "życia"

Tor kolarski na Grochowie, fot. materały prasowe
Tor kolarski na Grochowie, fot. materały prasowe
Opuszczony tor kolarski klubu Orzeł przy Podskarbińskiej przypomina dziś bardziej ukryte w dżungli pozostałości dawnych cywilizacji niż obiekt sportowy, na którym jeszcze nie tak dawno rozgrywano mistrzostwa Polski a na co dzień trenowali przyszli kolarze. Na szczęście za sprawą grupy cyklistów może się to wkrótce zmienić!

Na początek mobilny welodrom

Grupa entuzjastów chce na początku zainteresować opinię publiczną tematem toru, dlatego postanowiła zbudować niewielki welodrom na Pradze. Będzie to drewniana konstrukcja o wymiarach około 7 na 15 metrów, gdzie każdy chętny będzie mógł się przekonać czym jest jazda na torze. Korzystanie z mini toru kolarskiego ma być bezpłatne a jego otwarcie ma być główną atrakcją imprezy zaplanowanej na 20 września 2014 r.

Zbuduj z nami tor kolarski!

Do 11 września trwa zbiórka pieniędzy potrzebnych na budowę mini toru kolarskiego. Projekt zostanie ufundowany, jeśli do 11 września 2014 roku otrzyma co najmniej 35 000 zł. Zbiórka na budowę toru jest prowadzona na portalu Polak Potrafi!: http://polakpotrafi.pl/projekt/tor-kolarski

Rewitalizacja toru

Przywrócenie toru do "życia" wymaga ogromnych nakładów czasu i środków, dlatego organizatorzy projektu: sklep i warsztat rowerowy Dwa Osiem, Studio Teatralne Koło, Zmiana Organizacji Ruchu i Studio liczą, że wspólnie z miastem po nagłośnieniu projektu uda się przeprowadzić rewitalizację toru. Już dziś, nie czekając na pomoc, miłośnicy dwóch kółek sami uprzątnęli w jeden dzień leżące na jego nawierzchni szkło oraz wycięli krzaki. Okazało się, iż nawierzchnia jest w lepszym stanie niż sądzono i przy nakładach około 1 mln zł można ją przywrócić do stanu niezagrażającego dla użytkowników.

W przyszłości cały obiekt miałby stać się nowoczesnym parkiem rowerowym z otwartym dla wszystkich bezpłatnym i bezpiecznym torem kolarskim.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-08-30 13:52 1161

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.