Mieszkaniec Grochowa - Patryk Szpakowski najlepszy w podnoszeniu ciężarów

Dyscyplina podnoszenia ciężarów staje się coraz popularniejsza wśród młodzieży. Patryk Szpakowski z Grochowa zdobył Mistrzostwo Warszawy do lat 18 w tej dyscyplinie sportu, zajął też wysokie czwarte miejsce na Mazowszu. „Ciężary znowu cieszą się popularnością wśród młodzieży” powiedział Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Zygmunt Wasiel, który zaszczycił Urząd Dzielnicy swoją obecnością.

Na terenie Pragi Południe powstają nowe sekcje, przybywa nowych, zdolnych młodych zawodników, którzy osiągają coraz większe sukcesy.

„Podnoszenie ciężarów wymaga dużej pracowitości, charakteryzuje się również trudnym treningiem. Bardzo dobre wyniki w tej dyscyplinie osiąga się tylko dzięki żmudnej, konsekwentnej pracy" -powiedział podczas spotkania z działaczami sportowymi i zawodnikami Burmistrz Dzielnicy Tomasz Kucharski.

Patryk Szpakowski otrzymał z rąk Burmistrza nagrodę za osiągnięcia sportowe, znakomite wyniki w nauce i za promowanie Dzielnicy Pragi-Południe. Nad karierą sportową zawodnika czuwa znany działacz sportowy, trener Pan Adam Wiańczyk z TKKF Grochów.

Spotkanie było okazją nie tylko do omówienia sukcesów sportowych, którymi może poszczycić się nasza Dzielnica. Pozwoliło na odnowienie wieloletniej znajomości, która nawiązała się 35 lat temu pomiędzy działaczami sportowymi - Bogusławem Maliszewskim - Kierownikiem Wyszkolenia Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej Panem Stanisławem Wyszomirskim oraz Burmistrzem Dzielnicy Tomaszem Kucharskim.

Na spotkaniu padło wiele ważnych słów i zapewnień o pomocy dla młodzieży, która teraz stawia pierwsze kroki w tej niełatwej dyscyplinie.
Trzymamy kciuki za naszych sportowców i dziękujemy trenerom za wsparcie, którego udzielają młodym zawodnikom.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2010-06-07 15:48 1245

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.