Mieszkańcy krytycznie o planach zmian w komunikacji. "To jest kompletnie bez sensu"

Przeciwnicy zmian w komunikacji miejskiej na terenie Grochowa rosną w siłę. Prawdziwą kością niezgody na linii mieszkańcy - ZTM okazała się propozycja skrócenia linii tramwajowej nr 24 i autobusowej nr 102.

Głos mieszkańców

Na wczorajszym spotkaniu konsultacyjnym przedstawiciele ZTM przedstawili projekty zmian w komunikacji na Pradze Południe po otwarciu centralnego odcinka II linii metra. Teraz oddano głos pasażerom. A ci nie pozostawili na zaproponowanych zmianach suchej nitki. Wszystkie uwagi mieszkańców zostały zanotowane. Ich efekt poznamy po 27 czerwca, kiedy zakończą się spotkania z mieszkańcami.

Linia 24 skrócona do "Wiatraka"

Skrócenie linii 24 do Ronda Wiatraczna pozwoli uzyskać na pętli Gocławek miejsce dla powracającej linii nr 6, a także często kursującej linii 9, która ma wozić pasażerów z częstotliwością - 5 minut w godzinach szczytu, 7 - 8 minut poza godzinami szczytu i w święta - przekonują przedstawiciele ZTM.

"Po tej zmianie dojazd do Centrum dla mieszkańców Gocławka zapewniać będzie jedynie linia 9, co w mojej opinii jest niewystarczające" - odpowiadają mieszkańcy i podpowiadają możliwe rozwiązania: Dawniej pętla na Gocławku "mieściła" 4 linie, dlaczego nie da się wrócić to takiego wariantu? Jeśli nie, to linia 6 powinna kończyć/zaczynać swoją trasę na Rondzie Wiatraczna.

Autobusem 102 do Centrum!

Jeszcze więcej emocji wzbudziła zaproponowana zmiana trasy linii autobusowej 102, która miałaby się stać linią dowożącą mieszkańców tylko do stacji metra Stadion Narodowy. Argumenty o regularnym kursowaniu oraz możliwości przesiadki do metra a tym samym skróceniu podróży do Centrum Warszawy o 3 minuty zdecydowanie nie przekonały zgromadzonych na spotkaniu mieszkańców....

"Dlatego, że Praga Północ dostała metro to Praga Południe ma dojeżdżać do Pragi Północ, żeby dostać się do centrum? To jest kompletnie bez sensu" - mówiła jedna z mieszkanek.

Jedna z propozycji mieszkańców przewiduje, aby linią umożliwiającą przesiadkę do metra na stacji Stadion Narodowy stała się linia 123.

"Przyjmujemy i rozważymy"

"Wszystkie państwa głosy przyjmujemy i rozważymy. Przedstawione dziś zmiany to są propozycje" - podkreślał Andrzej Franków - dyrektor ZTM.
 
Punkty informacyjno-konsultacyjne
 
W czasie konsultacji, w wybranych punktach Warszawy (pl. Bankowy, Dworzec Wileński, rondo Daszyńskiego, Metro Świętokrzyska) uruchamiany będzie także specjalny namiot, w którym będzie można przekazywać swoje uwagi i sugestie odnośnie projektu zmian.
 
  • Plac Bankowy (przy południowym wejściu do stacji metra Ratusz-Arsenał) - 13.05, w godz. 12.00-19.00
  • Dworzec Wileński (przy cerkwi) - 15.05, w godz. 12.00-19.00
  • Rondo Daszyńskiego (przystanek tramwajowy 06, w kierunku Żoliborza) - 20.05, w godz. 14.00-19.00
  • Metro Świętokrzyska (przy południowym wyjściu ze stacji metra) - 22.05, w godz. 12.00-19.00
Jak jeszcze zgłaszać uwagi?
 
Pasażerowie komunikacji swoje uwagi mogą również przekazywać także pocztą tradycyjną na adres: Zarząd Transportu Miejskiego, ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa, z dopiskiem "konsultacje" lub elektroniczną: konsultacje@ztm.waw.pl a także w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM (wnioski przyjmowane są wyłącznie w formie pisemnej)
 
Konsultacje będą trwały do 27 czerwca.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-05-29 19:26 1143

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.