Mieszkańcy Kobielskiej ukarani za złe parkowanie

Ostatnie dni przebudowy Kobielskiej były niezwykle emocjonujące. "Zdążyli namalować linie i za chwilę pojawiła się straż miejska. Dla sąsiadów, którzy zostali ukarani holownikiem i mandatem, proszę o unieważnienie tych mandatów." - zwrócił się do władz dzielnicy jeden z mieszkańców, obecnych na spotkaniu dotyczącym organizacji ruchu na ulicy.

Gorączka sobotniej nocy

"Byłem świadkiem, jak straż miejska zaczęła z soboty na nadzielę sypać mandatami", "Bardzo szybko zaczęli pracować. Kilka godzin po wymalowaniu linii. Szkoda, że w innych przypadkach ich nie ma", "Tak. Jak się zgłasza, że są hałasy na Kobielskiej to się nie zjawiają" - to tylko kilka głosów z sali, mieszkańców wzburzonych postawą interweniujących strażników na ulicy Kobielskiej.

Wsparcie urzędu

"Nie wiem dlaczego straż miejska tak zadziałała. Skieruję pismo w prośbą o czy można coś z tym zrobić. Burmistrz nie może anulować manatów. Nie ma takiej władzy." - wyjaśnił obecny na spotkaniu wiceburmistrz Pragi Południe Jarosław Karcz.

"Straż miejska nie powinna działać na tym terenie, ponieważ jest to jeszcze teren budowy. Ulica nie jest skończona. Nie było odbiorów. Termin zakończenia prac na ulicy to 30 kwietnia 2015 r." - uspokajał i dawał nadzieję naczelnik Wydziału Infrastruktury Andrzej Wójcik.

Interwencje były zasadne

Od 12 do 16 kwietnia 2015 roku na modernizowanym fragmencie ulicy strażnicy miejscy wydali 5 dyspozycji usunięcia pojazdu na koszt właściciela, 2 sprawców zostało ukaranych mandatami karnymi, 1 osoba została pouczona oraz w 5 przypadkach w związku z brakiem na miejscu zdarzenia kierującego pojazdem wszczęto czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie (tzw. wezwanie).

"Fakt prowadzenia budowy na określonym odcinku drogi nie zwalnia kierujących pojazdami od stosowania się do przepisów ruchu drogowego." - informuje Monika Niżniak z referatu prasowego i dodaje: "Analiza dokumentacji fotograficznej wykonanej w związku z podjętymi w stosunku do sprawców wykroczeń czynnościami, wskazuje na zasadność podejmowanych interwencji.".

Uchylenie mandatu mało prawdopodobne

"Uchylenie prawomocnego mandatu karnego regulują zapisy Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenie. Natomiast wysokość kosztów powstałych w związku z wydaniem dyspozycji usunięcia pojazdu nalicza na podstawie obowiązujących w tym zakresie przepisów ZDM." - mówi Monika Niżniak.
Źródło: Portal Twoja Praga
2015-04-29 09:20 1178

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.