Miejsce Akcji PACA 40 już działa!

Symbolicznym klapsem filmowym rozpoczęło oficjalnie swoją działalność Centrum Społeczne Paca 40 prowadzone przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL i współfinansowane ze środków m.st. Warszawy.

Okryj siłę społeczności!

W budynku, gdzie przed laty była dziecięca przychodnia zdrowia a w czasie Euro 2012 działało centrum wolontariatu uruchomiono wyjątkowe na mapie Grochowa "Miejsce Akcji Paca 40". Przyjazne wnętrza utrzymane w industrialnym charakterze są przeznaczone na spotkania dla mieszkańców, sąsiadów, organizacji pozarządowych oraz aktywistów mających pomysł jak ożywić środowisko lokalne na realizację pomysłów.

Będzie tu można spotkać się z sąsiadami i aktywistami, zaangażować się w lokalne przedsięwzięcia, zrealizować własne pomysły, wziąć udział w warsztatach, otwartych spotkaniach, imprezach kulturalnych lub też po prostu wypić kawę, przeczytać prasę lokalną, przejrzeć ogłoszenia drobne i zagrać w gry planszowe.

Do współpracy są zaproszone organizacje, które wypracują pole do rozwoju lokalnej społeczności w obszarze kultury, sportu lub innym, równie atrakcyjnym dla mieszkańców. Masz pomysł? Nie masz przestrzeni? Przyjdź na Paca 40 i zostań gospodarzem nowej, grochowskiej bazy inicjatyw! Udział w zajęciach jest nieodpłatny i udostępnianie przestrzeni jest nieodpłatne!

"Chcemy wykorzystać potencjał tkwiący w lokalnym środowisku Grochowa" - mówi prezes CAL, Bohdan Skrzypczak. Warszawa to miasto pełne możliwości, z których trudno korzystać mieszkając po drugiej strony Wisły. Przeniesienie najlepszych pomysłów i atrakcji na Paca 40, w pobliżu Ronda Wiatraczna daje możliwość wykorzystania atutów stolicy wszystkim jej mieszkańcom. Znajdą tu inspirację do działań a nie gotową ofertę. Centrum Społeczne Paca 40 stanowi punkt wyjścia dla wielu pomysłów, których źródłem i realizatorem, przy wsparciu pracowników CAL, będzie aktywna społeczność Grochowa.

Już dziś na prawie 900 metrach przestrzeni działa m.in. pracownia Montessori, strefa rodzinna czy klub sąsiedzki. Do końca maja będzie można również zapoznać się z wystawą Konrada Pruszyńskiego "Made in Grochów" ukazujące sylwetki kilku grochowskich rzemieślników.

W planach jest uruchomienie pokazów filmowych, co w jakiś sposób wskrzesi ducha nieustającego już wiele lat kina Sokół.

Miejsce jest otwarte codziennie od 10:00 do 20:00 i w soboty od 10:00 do 18:00 i już od 6 maja rusza z cyklicznymi zajęciami.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-04-24 19:41 1144

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.