Lokal pod placem Szembeka wciąż pusty. To już dwa lata

Podziemne pomieszczenie pod Placem Szembeka wciąż stoi puste. Kilka pomysłów jego wykorzystania upadło. Jak pamiętamy, w lokalu miała postać m.in. piwiarnia "Pivnica SzemBeczka", jednak zwycięzca przetargu na wynajęcie lokalu zrezygnował. Teraz radny Marek Borkowski, który wyjątkowo czujnie przygląda się temu miejscu, podsuwa kolejne rozwiązanie: wykorzystajmy podziemne pomieszczenia pod Placem Szembeka na schron dla ludności cywilnej.

Dwa lata pustki

"Niedługo miną dwa lata od kiedy z wielką pompą otwarto po remoncie plac Szembeka. W jego trakcie dokonano również adaptacji i znacznej rozbudowy znajdującego się tam pomieszczenia podziemnego.

Niestety, cały czas stoi ono puste, a co za tym idzie, generuje straty, ponieważ nie ma chętnych na jego najem.

W związku z powyższym chciałbym zapytać, czy Zarząd Dzielnicy nie mógłby rozważyć możliwości przekształcenia tego podziemnego pomieszczenia w schron dla ludności. Obecna sytuacja międzynarodowa skłania zarówno nasz kraj, i jak i sąsiednie do poszukiwania środków ochrony ludności cywilnej. Może taka pionierska inicjatywa na Pradze Południe skłoniłaby również inne samorządy do pozytywnego naśladownictwa.

Dodatkowo taki schron podczas braku zagrożenia mógłby być wykorzystywany przez licznie powstające w ostatnim okresie organizacje pro-obronne, jak Strzelec, Obrona Terytorialna itp.

W moim odczuciu to zdecydowane lepsze rozwiązanie niż obecnie stosowane kompletne niewykorzystanie tego miejsca" - czytamy w interpelacji radnego Marka Borkowskiego.

Jest pomysł!

Odpowiedzi na interpelację jeszcze nie ma, ale ze słów burmistrza dzielnicy Tomasza Kucharskiego wypowiedzianych na sesji jasno wynika, iż dzielnica ma sprecyzowaną koncepcję przyszłego zagospodarowania tego miejsca i wkrótce zostanie ona ujawniona. Nie będzie to zdecydowanie schron z toaletą, choć ta druga funkcja jak najbardziej będzie zapewniona.

Warto dodać, iż w naziemnej części obiektu od jesieni 2014 roku funkcjonuje Punkt Informacji Kulturalnej Akwarium.
Źródło: Portal Twoja Praga
2015-03-10 13:41 1044

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.