Logo stulecia przyłączenia Grochowa do Warszawy wybrane

Logo stulecia przyłączenia wybrane!
Logo stulecia przyłączenia wybrane!
Pod koniec ubiegłego roku, dokładnie 10 listopada, ogłosiliśmy otwarty konkurs na projekt graficzny logo obchodów rocznicy 100-lecia przyłączenia Grochowa, Saskiej Kępy i Gocławia do Warszawy. Prace należało przesłać do organizatora, którym było Centrum Promocji Kultury, do dnia 7 grudnia 2015 r.

Do CPK wpłynęło 27 zgłoszeń, jednak projektów było więcej. Ogółem wpłynęło 31 prac, gdyż dwie koperty zawierały więcej niż jeden projekt.

Czternastego grudnia 2015 r. o godz. 14:00 Jury w składzie: Zygmunt Jagodziński, Rafał Olbiński, Krzysztof Oraczewski i Andrzej Pągowski (przewodniczący) przystąpiło do otwierania ofert. Jurorzy stwierdzili, że wszystkie prace spełniają wymogi formalne, narzucone przez organizatora konkursu. Po otwarciu kopert okazało się, że grono znakomitych polskich grafików, z jakich złożona była komisja konkursowa, będzie miało wyjątkowo trudne zadanie. Tak się rzeczywiście stało, bo swoją decyzję jurorzy podjęli po długich obradach.

Do finałowego etapu przeszły dwa projekty, oznaczone godłami: KAMILA oraz IP1964. Po długiej dyskusji jurorzy zdecydowali, że zwycięską pracą zostaje projekt opatrzony godłem KAMILA. Jednogłośnie uznano, że praca ta prezentuje świeży pomysł, duży ładunek ciepłej poetyki, broni się zarówno w dużej, jak i małej skali. Projekt jest bardzo przyjazny i oryginalny.

W obecności jury i dyrektor CPK Barbary Gebler-Wasiak otwarto kopertę ze zgłoszeniem autora zwycięskiego projektu. Okazało się, że projekt opatrzony godłem KAMILA nadesłała pani Ewa Brykowska-Liniecka.

Zwyciężczyni gorąco gratulujemy!!!
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2016-01-27 17:02 1193

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.