Lodowisko przy Majdańskiej musi poczekać

Wizualizacja Plaskowicki&Partnerzy Architekci
Wizualizacja Plaskowicki&Partnerzy Architekci
Mieszkańcy Grochowa oczekujący szybkiej budowy krytego lodowiska "Torwar Bis" przy Majdańskiej muszą uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości...

Pomysł nowoczesnej hali sportowej ze sztucznym lodowiskiem i kortami tenisowymi mającej powstać pomiędzy ulicami Majdańską, Kruszewskiego, Krypską i Stocką zrodził się w czasie rządów PIS w latach 2002-06.

10 grudnia 2007 roku powołany przez Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Tomasza Kucharskiego (PO) sąd konkursowy ogłosił wynik konkursu na koncepcję architektoniczną hali sportowej.

I tak: I miejsce w zajął zespół Plaskowicki&Partnerzy Architekci, II miejsce Studio Bednarski LTD, III miejsce Autorska Pracownia Architektury CAD Sp. z o.o.

W wyniku ogłoszonego wówczas harmonogramu hala miała zostać zbudowana w miejscu zaniedbanych obiektów rekreacyjno-sportowych z początku lat 80-tych XX wieku w latach 2009-2010. Dlaczego zatem do dziś próżno jej wyglądać? "Niestety w związku z ciężką sytuacją finansową Dzielnicy projekt został odsunięty w czasie. Nie mamy funduszy na jego realizację." - tłumaczy rzecznik dzielnicy Praga Południe - Ewelina Buczyńska.

Wg wyceny z lat 2006-07 roku koszt inwestycji mógł wynieść około 38 mln. "Dziś może być to nawet 60 mln. Teren trzymamy. Z pomysłu nie rezygnujemy" - mówi burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski.

W ciągu ciągu ostatnich 6 lat na terenie Dzielnicy Praga Południe powstało ponad 20 obiektów sportowych. Kilka jest obecnie w budowie. Niestety projekt przy Majdańskiej nie miał tyle szczęścia i dziś tylko niektórzy starsi mieszkańcy osiedla Majdańska, którzy byli przeciwni tej inwestycji mogą odetchnąć... choć akurat ich pomysły aby zamiast hali utworzyć w tym miejscu park są zupełnie utopijne.
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-10-03 16:31 1216

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.