Linia 521 zostanie zlikwidowana?

 Pętla Witolin, fot. TJ
Pętla Witolin, fot. TJ
W Urzędzie Dzielnicy Praga Południe odbyło się spotkanie na temat zmian w kursowaniu komunikacji publicznej na terenie Pragi Południe.

Czeka nas kryzysowy rok

Już na początku spotkania zaproszony przedstawiciel ZTM - Adam Muth poinformował zgromadzonych na komisji radnych, iż nadchodzący okres będzie trudny i to aż z dwóch powodów. Po pierwsze tegoroczne środki na komunikację będą mniejsze od zeszłorocznych o 190 mln zł. Drugą wymienioną trudnością jest fakt kończących się w maju br. dwóch kontraktów autobusowych u przewoźników prywatnych. W tym przypadku na chwilę obecną nic nie wiadomo aby miałby być przedłużone.

W zaistniałej ciężkiej sytuacji Zarząd Transportu Miejskiego opracuje projekt zmian mających na celu ograniczenie wydatków na komunikację, jak również zastanawia się jak rozdysponować posiadany tabor, który po zakończeniu kontraktów u dwóch przewoźników byłby wykorzystywany w sposób bardziej efektywny. Warto zaznaczyć, iż na około 1500 autobusów, które obecnie wyjeżdżają na ulice Warszawy 100 pojazdów należy do wspomnianych przewoźników. Gotowy projekt ma zostać zakończony do końca lutego br., po czym trafi do Ratusza.

Linia 521 do kasacji?

Dużo uwagi w czasie dalszej dyskusji poświęcono podawanym przez media planom likwidacji ważnej linii 521 czyli dawnej "C". Niestety, Adam Muth w swojej wypowiedzi nie odniósł się jednoznacznie do przyszłości tej linii, jak również tego czy będzie to linia dalej kursująca jednak już jako linia zwykła a nie przyśpieszona. Zebrani radni jednogłośnie negatywnie zaopiniowali ewentualne plany likwidacji linii 521.

Jedyną pewną deklaracją, którą mogliśmy dziś usłyszeć z ust pracownika ZTM to fakt pozostawienia linii 245 kursującej z Olszynki Grochowskiej do osiedla Dudziarska.

Gocław wyróżniony

Najbardziej zadowoleni mogą być mieszkańcy Gocławia a zwłaszcza nowi mieszkańcy Osiedla Saska, którzy być może jeszcze w tym roku utrzymają ułatwiony dojazd do Centrum w postaci linii autobusowych uruchomionych na ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz - po zakończeniu negocjacji z Dom Development (jako, że w tej chwili droga należy do dewelopera) - gen. Stanisława Skalskiego. Jeśli do tego dodać, iż po zakończaniu przebudowy ulicy Poligonowej mają również na niej pojawić się autobusy, sytuacja w tym rejonie Gocławia ulegnie wkrótce znaczniej poprawie.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-02-13 13:28 1201

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.