Lekaro odbierze odpady z Grochowa

Działania są wynikiem podpisania 19 listopada 2013 roku dwóch umów na kompleksową obsługę odbioru i zagospodarowania odpadów z powyższych dzielnic.
Procedura wdrożenia nowego systemu w poszczególnych dzielnicach będzie konsekwentnie realizowana według precyzyjnego planu, który zakłada:
- Inwentaryzację POO – ustalenie jakie obecnie stoją pojemniki i z jaką częstotliwością są one odbierane;
- Stworzenie docelowej bazy danych, określającej jakie pojemniki należy podstawić, przy czym w M.St. Warszawie system przewiduje 3 rodzaje pojemników: na zmieszanie odpady komunalne, odpady suche (papier, plastik, metal, opakowania wielomateriałowe) oraz szkło;
- Zamówienie brakujących pojemników, jeśli takie są potrzebne,
- Opracowanie harmonogramów wywozu i trasówek dla każdego pojazdu;
- Wyposażenie samochodów w wagi dynamiczne, lokalizację GPS oraz identyfikację pojemników za pomocą czipów RFID;
- Wdrożenie systemu IT przetwarzającego informacje z pojemników (czipy), wag dynamicznych z samochodów i nadajników GPS w samochodach oraz zsynchronizowanie go z oprogramowaniem Urzędu Miasta, co pozwoli na śledzenie online całego systemu;
- Przygotowanie i przeprowadzenie kampanii edukacyjnej dla mieszkańców;
- Podstawienie i oczipowanie nowych pojemników.
Osoby te – posiadające stosowne legitymacje – poproszą właścicieli posesji o wypełnienie krótkiej ankiety. Będą zadawać pytania na temat rodzaju i ilości posiadanych pojemników na odpady, dotychczasowej częstotliwości odbioru śmieci z posesji oraz poproszą o dane kontaktowe potrzebne do przekazywania informacji dotyczących wdrożenia i działania nowego systemu. Osobisty kontakt z przedstawicielami Lekaro będzie także dla mieszkańców sposobnością do zadawania pytań dotyczących nowego systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych.
„Inwentaryzacja POO to jeden z najbardziej czasochłonnych, a przy tym najważniejszych etapów wdrażania nowego systemu odbioru śmieci. Liczymy na pełną współpracę mieszkańców. Jesteśmy zdeterminowani, aby jak najszybciej umożliwić im efektywną segregację śmieci oraz usprawnić proces odbioru i zagospodarowania odpadów w tych dzielnicach. Chcemy, aby tzw. „problem śmieci” przestał być problemem, a wprowadzona gospodarka odpadami była na europejskim poziomie – efektywna i zapewniająca dbałość o środowisko naturalne. Nasze rozwiązania technologiczne i zaplecze logistyczne na to pozwolą” – powiedział Leszek Zagórski, dyrektor Lekaro.
Lekaro posiada specjalistyczny zakład mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów zmieszanych (MBP) o statusie RIPOK, zlokalizowany w Woli Duckiej pod Warszawą. Obecnie jest w stanie przetworzyć do 300 000 Mg (ton) zmieszanych odpadów komunalnych rocznie. Zakład Lekaro jest jednym z największych w Polsce pod względem wolumenu zagospodarowywanych odpadów. Wyposażony jest w trzy wysokowydajne ciągi sortownicze. Wykorzystuje najnowocześniejsze, wysokowydajne technologie przetwarzania odpadów, dzięki którym efektywnie odzyskuje cenne surowce.
Firma obsługuje obecnie osiem podwarszawskich gmin w ramach nowego systemu gospodarki odpadami. Na terenie M.St. Warszawy do tej pory zawarła z kontrakty obejmujące dzielnice: Praga Północ, Praga Południe, Rembertów, Wawer i Wesoła.
Źródło: Portal Twoja Praga
Komentarze
Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy