Korytnicka dłuższa jak dawniej? Niewykluczone, ale nie teraz

Dawno temu ulicy Korytnicka, a właściwie skromna, gruntowa droga kończyła swój bieg na ulicy Grenadierów. Dziś jej kres stanowi przebudowana w tym roku ulica Kruszewskiego i to właśnie na niej w czasie prac budowlanych wykonano niewielką odnogę. Czy w przyszłości planowane jest przedłużenie ulicy Korytnickiej do ulicy Stockiej? - pyta w interpelacji radny Damian Paczkowski.

Dziś po dawnym przebiegu Korytnickiej nie ma śladu. Tuż za Stocką wznoszą się wysokie bloki osiedla Majdańska, a w miejscu gdzie jeszcze po wojnie pod nr 6/8/10 prowadziła działalność duża stolarnia Leona Łuczyńca są tereny o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Czy ewentualnie przedłużona ulica nie obniży bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczestniczących w grach i zabawach po obydwóch stronach skweru? - zastanawia się radny.

Radny pyta

"W związku z wygranym projektem do Budżetu Partycypacyjnego na rewitalizację skweru przy ul. Majdańskiej zwracam się z pytaniem: czy Urząd Dzielnicy planuje przedłużenie ul. Korytnickiej do ul. Stockiej? Zgłaszają się do mnie mieszkańcy os. Majdańska, którzy z niepokojem obserwują pozostawioną odnogę odchodzącą od skrzyżowania ul. Kruszewskiego z ul. Korytnicką, jeśli urząd ma w planach wytyczenie w tym miejscu jezdni czy rozsądnym jest przeprowadzanie drogi wzdłuż nowo planowanego w tym miejscu skweru? Jak czytamy w opisie planu skweru, ewentualna droga będzie umiejscowiona między placem zabaw dla dzieci a boiskiem do gry w piłkę. Do tej pory w tym miejscu biegł chodnik. Czy przeprowadzenie rażąco nie obniży bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczestniczących w grach i zabawach po obydwóch stronach skweru? W przypadku gdyby droga miałaby zostać wytyczona w opisywanym miejscu bardzo proszę o przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami pobliskich osiedli" - pyta radny Paczkowski.

Urząd odpowiada

"Uprzejmie informuję, że w najbliższej przyszłości Dzielnica nie przewiduje przedłużania ulicy Korytnickiej do ulicy Stockiej. Niemniej jest zarezerwowany na to pas drogowy ulicy oznaczony jako działka 12/4 z obrębu 3-05-06 i niewykluczone, że kiedyś będzie ona przedłużona zgodnie z istniejącym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Chciałbym ponadto stwierdzić, że po obu stronach ulicy mogą z powodzeniem funkcjonować obiekty o charakterze sportowo-rekreacyjnym"- odpowiada Burmistrz Dzielnicy Praga Południe.
2015-10-14 16:02 1417

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.