Konsultacje w sprawie zmian w komunikacji miejskiej po uruchomieniu II linii metra

28 maja 2014 r. w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe przy ul. Podskarbińskiej 2 odbyło się kolejne spotkanie w ramach konsultacji społecznych, dotyczących zmian w komunikacji miejskiej po uruchomieniu II linii metra.

Przedstawicielami ZTM byli:

- Andrzej Franków, Dyrektor Pionu Przewozów ZTM,

- Paweł Mudant, Kierownik Działu Organizacji Przewozów,

- Adam Muth z Działu Organizacji Przewozów,

- Łukasz Filipczak z Działu Rozwoju Transportu.

Najliczniejszą grupę przybyłych na konsultację prażan stanowili mieszkańcy Kamionka, dlatego też spotkanie zostało zdominowane przez temat linii 102. Mieszkańcy wnioskowali, aby nie skracać tej linii do Stadionu Narodowego, tylko pozostawić na dotychczasowej trasie do Śródmieścia lub ponownie skierować do Dworca Centralnego. Równolegle apelowano o  polepszenie dojazdu do ZUS’u oraz skierowania linii autobusowej dwukierunkowo przez ul. Terespolską.

Pojawiły się również głosy, że zmiany przewidziane przez Zarząd Transportu Miejskiego polegają przede wszystkim na wprowadzeniu tras dowozowych do metra, a nie tras przewozowych. Wielu mieszkańców obawia się również zwiększenia liczby przesiadek na stałych często uczęszczanych trasach.

Drugim dominującym tematem w trakcie spotkania były linie tramwajowe. Mieszkańcy wyrażali opinie, że po skróceniu trasy linii 24, w tramwajach na Grochowskiej będzie jeszcze tłoczniej, mimo iż w tym przypadku, ZTM planuje zwiększenie częstotliwości linii 9 na całej trasie.

Oficjalna część spotkania zakończyła się parę minut przed 21. Później mieszkańcy mieli możliwość przeprowadzenia swobodnej, nieformalnej rozmowy z przedstawicielami ZTM, z której chętnie skorzystali.

W konsultacjach uczestniczyła również grupa przedstawicieli Władz Dzielnicy na czele z Przewodniczącym Rady Dzielnicy Praga-Południe Marcinem Klusiem i Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Jarosławem Karczem.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2014-05-29 10:39 1054

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.