Konkurs Historyczny "Cud nad Wisłą - Bitwa Warszawska 1920 r."
Głównym celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży zwycięstwami polskiego oręża i pogłębienie wiedzy na temat przyczyn, przebiegu i skutków wojny polsko - radzieckiej 1920 roku - "Cudu nad Wisłą". Organizatorom zależy również na tym, aby konkurs ten kształtował w najmłodszym pokoleniu patriotyzm i szacunek do bohaterskiego czynu zbrojnego w roku 1920.
Konkurs rozpisany jest w trzech poziomach
A) dla szkół podstawowych
B) dla gimnazjów i liceów
C) dla liceów
2A - dla szkół podstawowych "Cud nad Wisłą" w oczach potomnych - praca plastyczna w różnorodnych technikach i rozmiarach (plakat maksymalny format A1, album, gazetka).
2B - dla gimnazjalistów i młodzieży licealnej - Bohaterowie Bitwy Warszawskiej roku 1920 i ich losy - praca literacko- historyczna (może być studium monograficznym poświęconym jednemu bohaterowi, jak też syntez? poświęconą wielu bohaterom tym bardziej znanym i tym z opowie?ci rodzinnych, s?sąsiedzkich itp. Praca pisemna może być wykonana w dowolnym gatunku literackim lub publicystycznym.
2C - dla liceów - Szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920 - plan wycieczki wraz z opisem miejsc proponowanych do odwiedzenia z uzasadnieniem. Prace te mogą być wykonane w dowolnych technikach i formach (album, prezentacje audiowizualne).
Przy ocenie prac w każdym przypadku liczyć się będzie pomysłowość, zgodność z tematem, oryginalność wykonania lub napisania pracy, jak też staranność, a także zachowanie realiów historycznych oraz znajomość tamtych trudnych, ale i zarazem triumfalnych dni.
Zgłoszenia do udziału w konkursie:
- każda szkoła biorąca udział w konkursie jest zobowiązana zgłosić swój udział (faxem, telefonicznie, bądź listownie), w terminie do 10 marca 2005 roku na adres:
XXIII Liceum Ogólnokształcące
Im. Marii Skłodowskiej - Curie
Ul. Naddnieprzańska 2/4
04-205 Warszawa
tel./fax 610-63-61
e-mail- liceum23@ ids.pl; liceum23@neostrada.pl
Prace wraz z danymi należy przesłać na wyżej wymieniony adres do 10 maja 2005r.
Muszą one być zaopatrzone w następuj?ce dane: imię i nazwisko uczestnika, klasa, adres szkoły, temat pracy, imię i nazwisko opiekuna, pod kierunkiem, którego praca została wykonana. Prace mogą być zarówno indywidualne, jak też zbiorowe.
Prace będą oceniane przez jury powołane przez dyrektora XXIII LO spośród nauczycieli szkół warszawskich i specjalistów. Zostaną ocenione na pięciu poziomach
- prace plastyczne klasy I –III i IV-VI
- konkurs historyczno-literacki - gimnazjum, liceum
- konkurs na plan wycieczki – licea
Autorzy najlepszych prac na różnych poziomach i różnych kategorii zostaną nagrodzeni.
Finał konkursu będzie miał miejsce w czerwcu 2005 roku w XXIII
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
Komentarze
Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy