Kolumbijski zespół Swing Latino Tigo wystąpił w CPK

Mimo deszczowej aury to był naprawdę gorący wieczór. W Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe 22 maja b.r. wystąpił z godzinnym show zespół Swing Latino Tigo. Kolumbijscy tancerze, 5 – krotni mistrzowie świata w salsie, pokazali cały swój kunszt sceniczny i taneczny.

Rozbrzmiewające dźwięki Ameryki Łacińskiej, kolorowe, ogniste stroje, temperament wykonawców, a przede wszystkim wspaniałe umiejętności taneczne czy wręcz akrobatyczne 12 osobowej grupy sprawiły, że publiczność nagrodziła występ długimi i gromkimi oklaskami. Bisy stały się nieodzowne.

Niespodzianką dla publiczności było zaproszenie do ostatniego tańca osób z widowni. Nieliczni wybrańcy w emocjach opowiadali później o ogromnym przeżyciu, jakim była dla nich możliwość zrobienia tanecznych kroków salsy wspólnie z mistrzami świata.

Organizatorem spotkania był Ambasador Kolumbii w Polsce, Pan Jorge Alberto Barrantes Ulloa, a na widowni tego wieczoru spotkali się zagraniczni dyplomaci, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, mieszkający w Warszawie Kolumbijczycy i osoby z innych krajów Ameryki Łacińskiej, a także przedstawiciele Dzielnicy Praga Południe; radni i członkowie Zarządu.

Burmistrz Dzielnicy Tomasz Kucharski witając gości przypomniał o wspólnych inicjatywach kulturalnych podejmowanych przez Zarząd Dzielnicy i Ambasadę Kolumbii, jak również dziękował Panu Ambasadorowi za duże zainteresowanie i zrozumienie dla działań artystycznych podejmowanych na terenie Pragi.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-05-25 19:17 1062

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.