Kobiety Grochowa bohaterkami muralu

Takiego muralu jeszcze nie było. Po raz pierwszy w Warszawie bohaterkami ściennego muralu zostało pięć związanych z Grochowem kobiet. Jeszcze pachnące farbami dzieło sztuki można oglądać na ścianie klubokawiarni Kicia Kocia przy Garibaldiego 5a w pobliżu Ronda Wiatraczna.

Była sobie... na Grochowie

Inicjatorem powstania muralu była Anna Góral - prezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Kobiecych - organizacji zajmującej się działaniami na rzecz innych kobiet w obszarze szeroko pojętego rozwoju.

Mural przedstawia wizerunki sławnych grochowianek: muzy Mirona Białoszewskiego Haliny Oberlaender (Kicia Kocia), projektantki Teresy Kruszewskiej, pisarki Poli Gojawiczyńskiej, kibucniczki Fridy Wołkowyskiej oraz Aliny Przewłockiej, właścicielki słynnej cukierenki z rurkami z bitą śmietaną przy rondzie Wiatraczna.

Mural został namalowany zaledwie w ciągu jednego weekendu 12-13 października przez uczestników odbywających się w tym czasie warsztatów: fanizowego, szablonowego i muralowego. Do jego powstania przyczyniło się wiele osób, m.in. firma EMAG - która wyraziła zgodę na ozdobienie ściany ich budynku czy cały zespół klubokawiarni Kicia Kocia. Grant na zakup farby, kartonu i innych materiałów uzyskano dzięki wsparciu Centrum Paca.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-10-19 07:29 1059

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.