Kobielska od Garwolińskiej do Wiatracznej będzie jednokierunkowa

Ulica Kobielska na odcinku od ulicy Wiatracznej do ulicy Garwolińskiej stanie się drogą jednokierunkową. Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od 13 sierpnia 2014 roku.

Prawie 6 lat starań

Pierwszą interpelację w sprawie ułatwienia życia okolicznym mieszkańcom i zmiany organizacji ruchu tak, aby ulica Kobielska na tym fragmencie była drogą jednokierunkową radny Sławomir Kalinowski skierował do Urzędu Dzielnicy Praga Południe 2 września 2008 roku.

"Uważam, że do czasu rozpoczęcia przebudowy ulicy Wiatracznej można doraźnie zmienić reorganizację ruchu na ulicy Kobielskiej, co nie wymaga wielkich nakładów, a zdecydowanie ułatwi życie mieszkańcom pobliskich budynków" - mówił Sławomir Kalinowski.

Urząd na TAK

Już w zeszłym roku naczelnik Wydziału Infrastruktury, Andrzej Wójcik pozytywnie odniósł  do tej propozycji, jednak ostatecznie decyzja zapadła dopiero teraz.

Mieszkańcy Grochowa od kilku dni mogą zobaczyć znaki informujące o dacie wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ulicy. Czytelne tablice informują, iż od 13 sierpnia wjazd na ten fragment ulicy Kobielskiej będzie możliwy wyłącznie do ulicy Wiatracznej. Jest więc jeszcze trochę czasu, żeby się przyzwyczaić do zmian.

"Nowa organizacja ruchu będzie stała" - potwierdza Jerzy Gierszewski, rzecznik Urzędu Dzielnicy Praga Południe.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-08-11 14:15 1047

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.