Kickiego 12

Ulica Ludwika Kickiego 12 - budynek akademika Uniwersytetu Warszawskiego na Grochowie w Warszawie.

Budynek, podobnie jak jego sąsiad pod nr 9, został wzniesiony w 1955 roku z okazji Festiwalu Młodzieży Socjalistycznej. Po jego zakończeniu został udostępniony na potrzeby Uniwersytetu Warszawskiego, który otworzył w nim żeński Dom Studenta.

Obecnie koedukacyjny budynek posiada 360 miejsc. W pokojach są telefony, internet. Na terenie obiektu znajduje się sklep, sala telewizyjna, pokoje cichej nauki i nowoczesna pralnia automatyczna. Wejście do budynku odbywa się za pomocą specjalnej karty magnetycznej.

Każdy pokój ma mały aneks kuchenny, na który składa się lodówka i zlew. Dodatkowo na każdym piętrze przygotowano dużą kuchnię, gdzie znajdziemy 8 palników, zlew i blaty do przygotowania posiłków.

W miesiącach lipiec - wrzesień budynek pełni funkcję hostelu.

Ciekawostki

  • Każdy z mieszkańców akademika otrzymuje specjalną kartę mieszkańca tzw. Kickartę.
  • Dawniej, kiedy w budynku mieszkały tylko dziewczęta, był nazywany "U bab". Obecnie budynek określa się jako "Marriott".
  • Jeszcze w czasach kiedy w budynku mieszkały wyłącznie dziewczęta nierzadkie były przypadki wdrapywania się chłopców do ich pokojów po linach czy rynnach.
  • Znakiem rozpoznawczym Kica są karaluchy. Ich ilość zależy od utrzymywanego przez studenta porządku i liczby przeprowadzonych odgórnie dezynsekcji.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-09-11 10:27 1509

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.