Kaleńska 3: Miastu nie udało się sprzedać nieruchomości

Miastu nie udało się sprzedać swojego udziału - wynoszącego 2/8 części w nieruchomości nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonej przy ulicy Kaleńskiej 3 w dzielnicy Praga Południe w Warszawie. 22 stycznia nikt nie przystąpił do przetargu.

Nie udało się sprzedać nieruchomości

Oferowana na sprzedaż działka zabudowana jest 4 budynkami użytkowymi wybudowanymi przed 1939 r. o powierzchni użytkowej 1608,30 m². Właścicielem udziału, wynoszącego 6/8 części w ww. nieruchomości jest Beata Mydłowska, prowadzące w tych budynkach od prawie 10 lat działalność oświatowo-edukacyjną. Cenę wywoławczą ustalono na 1,040 mln zł. Zakupem udziału Miasta nie była zainteresowana również wlaścicielka pozostałej części - Beata Mydłowska.

Ratusz najprawdopodobniej ogłosi kolejny przetarg.

Fabryczna Kaleńska

Przed 1939 rokiem ulica Kaleńska była chyba najbardziej przemysłową uliczką Grochowa. W piętrowym budynku na rogu z Grochowska miała swoją siedzibę fabryka ołówków Lechistan–Hartmudt. Na Kaleńskiej pod wspomnianym wcześniej nr 3 działały Strażackie Zakłady Przemysłowe o czym informuje umieszczona na budynku szkoły tablica pamiątkowa. Kolejne posesje pod nr 5 i 7 zajmował niewielkie fabryczki produkująca galanterie metalową.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-01-24 10:45 1049

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.