Jubileuszowy występ Stanisława Soyki w CPK

Stanisław Soyka, rocznik 1959, z okazji swoich pięćdziesiątych urodzin zagrał 17 czerwca b.r. specjalny koncert w Centrum Promocji Kultury na Grochowie. W programie znalazły się najbardziej znane utwory artysty: „Tolerancja”, „Cud niepamięci”, „Życie to krótki sen”, „Absolutnie nic”.

Soyka zaśpiewał też poezję, m.in. do słów Miłosza, Szymborskiej, improwizacje jazzowe, a także wspominał, zagadywał publiczność, nieraz próbował z towarzyszącymi mu muzykami wykonania tej czy innej frazy, poprawiał. Do wspólnego „urodzinowego” koncertowania artysta zaprosił: Trio Wojciecha Karolaka, siostry Paulinę i Natalię Przybysz i Janusza Yaninę Iwańskiego. Stanisław Soyka sam wystąpił jako pianista i gitarzysta, śpiewał po polsku i po angielsku. Bawił się dźwiękami i zapraszał do wspólnego śpiewania publiczność: rozdzielał role, budował chóry, a widownia reagowała natychmiast włączając się do zabawy. Dwugodzinny jubileuszowy koncert był nie tylko wspaniałym występem artysty i jego gości, ale interaktywnym zdarzeniem, w którym doskonale nawiązany przez Stanisława Soykę dialog z publicznością decydował o artystycznym kształcie całego wieczoru. Widzowie wypełniając salę do ostatniego wolnego miejsca, nagrodzili artystę wielkimi brawami, a bisy były nieodzowne.

Jubileuszowy występ Stanisława Soyki został zorganizowany pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Południe. Dziękując artyście za koncert i składając serdeczne życzenia urodzinowe, Marek Karpowicz, zastępca Burmistrza Dzielnicy wręczył Stanisławowi Soyce pamiątkowy portret, autorstwa Jacka Frankowskiego.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-06-18 19:39 1221

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.