Jubileusz 30-lecia Przedszkola nr 397 przy ulicy Komorskiej

9 października 2015 roku Przedszkole nr 397 przy ulicy Komorskiej 6 na Grochowie świętowało trzydziestolecie istnienia. Jubileusz ten stał się doskonałą okazją do wspomnień i składania podziękowań tym, którzy przez lata tworzyli charakter i atmosferę placówki.

Przedszkole Nr 397 powołane zostało Zarządzeniem Nr 48 Kuratora Oświaty i Wychowania z dnia  26 lipca 1985r. "Radosny gwar, który codziennie od 30 lat rozbrzmiewa w tych murach jest dla nas motywacją do nowych wyzwań, do coraz lepszej pracy nad sobą po to właśnie, aby te skarby, te maleńkie ziarenka powierzone nam przez rodziców trafiały na dobrą, żyzną "glebę", która pozwoli im w pełni się rozwijać" - tymi słowami przywitała zebranych gości, jego dyrektor - Pani Urszula Kacprzak.

Uroczystość nie odbyłaby się bez zaprezentowania pokazu multimedialnego odzwierciedlającego 30 lat pracy placówki. Było to wspomnienie, jak rozwijało się przedszkole na przestrzeni lat - jego historia w pigułce.

Również wychowankowie przedszkola cieszyli się jego świętem. Dzieci z dwóch najstarszych grup zaprezentowały przedstawienie „Nasze Ziarenko”, przyjęte przez zgromadzonych gości owacjami. Podczas uroczystości swoje talenty zaprezentowały także absolwentki „Ziarenka”: Nicola Piechota, Julia Marcinkiewicz, Ola Karpiuk, Małgosia Trawińska, Gabrysia Piekarczyk. W szczególności występ Nicoli Piechoty – tegorocznej maturzystki – wywołał moc wzruszenia wśród kadry przedszkola. Ciężko było ukryć łzy…

Z okazji uroczystości 30 rocznicy powstania Przedszkola Nr 397 Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Jarosław Karcz złożył na ręce Pani Dyrektor list gratulacyjny od Burmistrza Dzielnicy Tomasza Kucharskiego:

"Z tej okazji pragnę podziękować Nauczycielom byłym i obecnym za trud i wychowanie dzieci, za zapał do pracy z przedszkolakami oraz za nowatorstwo pedagogiczne. Pragnę podziękować również Pracownikom Przedszkola za rzetelną pracę, za wspieranie i tworzenie dobrych warunków do zabawy i nauki. Życzę wszystkim wiele satysfakcji, radości i wytrwałości w pracy oraz sukcesów edukacyjnych i wychowawczych, a także szczęścia w życiu osobistym i wzajemnej życzliwości"  

Powodów do świętowania i wspomnień było wiele, tym bardziej, iż był to również jubileusz pełnienia obowiązków dyrektora „Ziarenka” przez Panią Urszulę Kacprzak oraz 30 lecie pracy Pań nauczycielek: Ewy Kodym, Iwony Jarczewskiej i Hanny Kościelniakowskiej, które wspólnie od początku istnienia przedszkola tworzyły jego atmosferę i sprawiały, że dzieci mogły bawić się, rozwijać i czuć się w nim bezpiecznie.  

Nie zabrakło też jubileuszowego tortu.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2015-11-03 20:01 2065

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.