Jeden kierunek na Kobielskiej? Mieszkańcy podzieleni

Czy ulica Kobielska na odcinku od Wiatracznej do Garwolińskiej stanie się drogą jednokierunkową? Odpowiedź to na pytanie, jak i możliwy zakres zmian poznamy już niedługo.

Kilka lat starań

Radny Sławomir Kalinowski pierwszą interpelację w sprawie ułatwienia życia okolicznym mieszkańcom i zmiany organizacji ruchu tak, aby ulica Kobielska była drogą jednokierunkową na odcinku od Wiatracznej do ks. Jana Flazińskiego wysłał dokładnie 2 września 2008 roku.

Jak pamiętamy trwała wówczas budowa potężnego budynku Galerii Grochów przy Kobielskiej 23 i to właśnie ta inwestycja była powodem tego, iż żadne zmiany nie zostały wówczas wprowadzone. W kolejnej złożonej interpelacji jako powód podano: "skorelowanie działań z przebudową ulicy Wiatracznej".

Dziś jak wiemy, przebudowa ulicy Wiatracznej z uwagi na koszty nie nastąpi przed 2020 rokiem a jedynym śladem po tych ambitnych planach są betonowe elementy ustawione na Kobielskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Wiatraczną. Co ciekawe zostały one ustawione zgodnie z decyzją miejskiego inżyniera ruchu w celu poprawy bezpieczeństwa np. poprzez uniemożliwienie parkowania samochodów w pobliżu skrzyżowania. Elementy te mają zostać usunięte wraz z przebudową ulicy Wiatracznej.

Decyzja wkrótce?

"Uważam, że do czasu rozpoczęcia przebudowy ulicy Wiatracznej można doraźnie zmienić reorganizację ruchu na ul. Kobielskiej, co nie wymaga wielkich nakładów, a zdecydowanie ułatwi życie mieszkańcom pobliskich budynków" - pisze Sławomir Kalinowski.

31 maja 2013 r. w udzielonej odpowiedzi Urząd Dzielnicy Praga Południe poinformował, iż temat wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ulicy Kobielskiej będzie rozpatrywany na najbliższym posiedzeniu Komisji Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska.

Andrzej Wójcik, naczelnik Wydziału Infrastruktury, z którym udało nam się porozmawiać wyraża zainteresowanie tematem i wstępnie mówi o jednokierunkowej Kobielskiej na odcinku od ul. Wiatracznej aż do ul. Wspólna Droga, uwzględniając fragment ulicy Osowskiej.

Mieszkańcy podzieleni

"Ja tutaj mieszkam na Osowskiej. Przejazd Kobielską to jest makabra. To bardzo dobrze, że chcą to wprowadzić. Powinien być jeden kierunek ruchu i koniec" - mówi pan Andrzej, emerytowany zawodowy kierowca MZK.

"Jak przebudują Wiatraczną to czemu nie? Ciężko się minąć ale jeszcze się da. Ja bym poczekał ze zmianami" - mówi młody kierowca z bloku przy Kobielskiej.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-06-15 19:58 1047

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.