IV Memoriał Kamili Skolimowskiej

Najlepsi lekkoatleci świata, medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy ponownie przyjadą do Warszawy. W niedzielę, 25 sierpnia, na stadionie KS "Orzeł" przy ul. Podskarbińskiej 14 odbędzie się IV Memoriał Kamili Skolimowskiej. Początek zawodów o godz. 14.00.

IV Memoriał Kamili Skolimowskiej

Podczas imprezy będzie można podziwiać takie gwiazdy lekkiej atletyki, jak: mistrza olimpijskiego z Londynu Tomasza Majewskiego, wicemistrza olimpijskiego w rzucie dyskiem Piotra Małachowskiego, mistrza olimpijskiego w rzucie dyskiem Niemca Roberta Hartinga, mistrza Europy w biegu na 800 m Marcina Lewandowskiego oraz wielu innych. Szczególnie interesująco zapowiada się konkurs w rzucie młotem, dyscyplinie tak bliskiej zmarłej w 2009 r. Kamili Skolimowskiej. A wystąpią w niej m.in.:  Anita Włodarczyk (wicemistrzyni olimpijska z Londynu) oraz Tatiana Łysenko z Rosji (mistrzyni świata z Daegu w 2011 oraz mistrzyni olimpijska z Londynu).

Nowością w tym roku jest to, iż po raz pierwszy w memoriale wezmą udział również sportowcy niepełnosprawni. Kamila Skolimowska była mocno zaangażowana w pomoc osobom niepełnosprawnym, które często odwiedzała w ośrodkach pomocy społecznej. Rozpoczęła również zbieranie materiałów do pracy doktorskiej na temat sportowców niepełnosprawnych. W trakcie imprezy odbędzie się licytacja pamiątek sportowych, z której dochód zostanie przeznaczony na Fundację Kamili Skolimowskiej. Do wylicytowania będą m.in. narty z autografami najlepszych polskich skoczków w tym Kamila Stocha, koszulka siatkarskiej reprezentacji Polski z autografami, gogle z autografem Tomasz Golloba czy piłka z autografami reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Poprzedni memoriał rozegrany w sierpniu ubiegłego roku cieszył się ogromną popularnością a na trybunach zasiadło ponad 7000 widzów.

Honorowy Patronat nad memoriałem objęła Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska. Wstęp na zawody jest wolny.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-08-21 09:39 1342

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.