IV Edycja Dzielnicowego Festiwalu Piosenki Seniorów

11 czerwca 2010 roku w Centrum Promocji Kultury odbyła się czwarta już edycja Dzielnicowego Festiwalu Piosenki Seniorów pod hasłem ,,...a w naszych sercach lato...''. Organizatorem tegorocznego spotkania był Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe zaś współorganizatorami Towarzystwo Śpiewacze na Saskiej Kępie oraz Centrum Promocji Kultury.

Władze Dzielnicy reprezentował Ryszard Kalkhoff- Radny Dzielnicy Praga Południe a także Przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia, który w swoim przemówieniu podziękował organizatorom za zaangażowanie w przygotowania kolejnych edycji festiwalu, który z roku na rok gromadzi coraz większe grono sympatyków.

W tegorocznej edycji wzięło udział 19 osób, wytypowanych przez placówki seniorów zaproszonych do udziału w Festiwalu. Uczestnicy walczyli o ,,Platynową Różę'', która była główną nagrodą w tym konkursie. Wokaliści zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar, poczynając od piosenek lirycznych takich jak ,,Sen o Warszawie'' poprzez nieco lżejsze i bardziej rytmiczne melodie min. ,,Serduszko puka w rytmie cha-cha''. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Marek Gorzkowski, który przy akompaniamencie orkiestry wykonał piosenkę ,,Goniąc kormorany''.


Przewodniczący jury Pan Jerzy Burdzy w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim uczestnikom za wielkie zaangażowanie w ten projekt i za pozytywne emocje, których dostarczyli widowni wszyscy uczestnicy. Tego dnia nie było przegranych, wszyscy okazali się zwycięzcami. Każda piosenka wykonywana była z wielkim zaangażowaniem, pasją i uczuciem.

Tegoroczny koncert pokazał wszystkim uczestnikom, że życiem można cieszyć się w każdym wieku, że seniorzy to ludzie aktywni społecznie, mocno zaangażowani w projekty kulturalne. W ich sercach lato trwa cały rok.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2010-06-15 15:59 1064

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.