II Międzyszkolna Olimpiada Wiedzy o Świecie pod hasłem ,,Prostota muzyki Chopina i wielkość ludzkich uczuć – przyjaźń, jedność''

21 kwietnia 2010 roku w Centrum Promocji Kultury odbyły się obchody 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Honorowy patronat nad uroczystością sprawował Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski, organizatorem tego przedsięwzięcia był Zespół Szkół Specjalnych nr 90 w Warszawie.

Na konkurs plastyczny "Muzyką Malowane" nadesłano 117 prac wykonanych przez 79 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Jury przyznało młodym artystom 6 nagród oraz 5 wyróżnień.

Jednak największe emocje wzbudziła II Międzyszkolna Olimpiada Wiedzy o Świecie, w której startowało 10 szkół z całej Warszawy. Kilkuosobowe zespoły miały za zadanie przedstawić wartości, które były motywem przewodnim spotkania - przyjaźń i jedność. Interpretacje były bardzo różnorodne, pomysłowość i zaangażowanie dzieci w projekt zaskoczyło nie tylko organizatorów olimpiady, ale także jury.

Najwięcej punktów za swój występ zebrał Zespół Szkół Specjalnych nr 90 mający swoją siedzibę przy ulicy Kordeckiego 54. Radość młodzieży i ich wychowawców była ogromna. W takich konkursach nie ma przegranych, wszyscy są zwycięzcami.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2010-04-22 15:41 1102

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.