Hala Orła przejdzie remont zabezpieczający

Są środki na remont hali sportowej przy Podskarbińskiej 11
Są środki na remont hali sportowej przy Podskarbińskiej 11
Po kilku latach impasu nareszcie dobra wiadomość dla miłośników zabytków i sportu. P.P.H.U. "COMPO" przeprowadzi roboty budowlane w budynku hali sportowej przy ul. Podskarbińskiej 11 na Grochowie. Zlecone przez Urząd Dzielnicy prace mają na celu oddalić zagrożenie uszkodzenia bądź zniszczenia cennego zabytku. Ich koszt wyniesie 136 tys zł.

Niezbędne prace remontowe

Rozstrzygnięty na początku września br. przetarg jest wypełnieniem zaleceń Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Do końca października br. w hali mają zostać przeprowadzone m.in. następujące prace:

1) wykonanie nowego poszycia stropodachu nad częścią hali, w której znajduje się główna sala do uprawiania sportu poprzez ułożenie warstw papy na lepiku, analogicznie do poszycia dachowego w pozostałej części budynku

2) uzupełnienie brakującej otuliny prętów stalowych w żelbetowych belkach, słupach i stropach w całym budynku poprzez narzut warstwy zaprawy cementowej i środków zabezpieczających przed korozją.

Przeprowadzka kościoła?

Od dwóch lat fragment obiektu po niewielkim remoncie stał się siedzibą Europejskiego Centrum Kultury i Edukacji Chrześcijańskiej. Najprawdopodobniej na czas remontu będzie konieczne wskazanie lokalizacji zastępczej.

Spór prawy trwa

Od 8 lat wciąż trwa niezakończony spór prawny dotyczący własności terenów KS "Orzeł" przy Podskarbińskiej. W świetle obowiązujących przepisów właścicielem hali jest m. st. Warszawa i to na nim spoczywa obowiązek dbania o mienie.
2016-09-08 20:33 3378

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.